معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان‌غربی خبر داد

نمایشگاه تخصصی معدن و صنایع معدنی در آذربایجان‌غربی برپا می‌شود

عصر نمایشگاه- معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان‌غربی گفت: با توجه به ظرفیت‌های عظیم معدنی در استان، یک نمایشگاه تخصصی معدن و صنایع معدنی در آذربایجان‌غربی برگزار می‌شود.

نمایشگاه تخصصی معدن و صنایع معدنی در آذربایجان‌غربی برپا می‌شود
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۳ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۵:۱۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر نمایشگاه » به نقل از ذاکر نیوز ، عبدالحمید سرتیپی با اشاره به عملکرد این معاونت در ماه گذشته اظهار داشت: در این باره تعداد 19 فقره مجوز برداشت شن و ماسه صادر شده است.

  معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان‌غربی گفت: علاوه بر آن تعداد هفت فقره پروانه بهره‌برداری با سرمایه ثابت 436 هزار و 17 میلیون ریال و اشتغال مستقیم 283 نفر تمدید یا صادر شد.

  به گفته سرتیپی، از سوی دیگر تعداد 10 پروانه اکتشاف با پیش‌بینی هزینه 10 هزار و 640 میلیون ریال، یک گواهی کشف با ذخیره قطعی 170 هزار تن و هزینه یک هزار و 400 میلیون ریال در مرداد ماه امسال صادر شده است.

  وی از انجام هماهنگی‌های لازم برای برگزاری نمایشگاه تخصصی معدن و صنایع معدنی در استان با توجه به ظرفیت‌های معدنی استان و لزوم توجه به سرمایه‌گذاری در این بخش و تشویق معدنکاران به شرکت در آن خبر داد و اظهار داشت:هم اکنون 70 درصد از غرفه‌های نمایشگاه تکمیل شده است.

  سرتیپی با اشاره به برگزاری جلسه کارگروه تعامل با اداره کل منابع طبیعی استان افزود: این جلسه با هدف حل و فصل مسائل و مشکلات معدنکاران در ارتباط با مخالفت‌های آن اداره کل و درخواست اجرای صحیح تفاهمنامه فی مابین صورت گرفت.

  وی گفت: تشکیل جلسات مختلف کمیته بررسی طرح‌ها و گزارشات پایانی به منظور صدور پروانه‌های اکتشاف، گواهی کشف و پروانه‌های بهره‌،برداری و نیز برگزاری جلسه مشترک با سرمایه‌گذاران چینی با هدف سرمایه‌گذاری در بخش احداث واحد فرآوری کرومیت در استان از سایر اقدامات پیش رو بوده است.

  معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان‌غربی تصریح کرد: در ماه گذشته نیازسنجی آموزشی بخش معدن استان در حضور مسئولان آموزش سازمان صنعت، معدن و تجارت و سازمان نظام مهندسی معدن استان انجام و حل مشکل معدن تراورتن "دریک" سلماس مورد بررسی قرار گرفت.

  سرتیپی اظهار داشت: در مرداد ماه، جلسه‌ای با نمایندگان شرکت سرمایه‌گذاری غدیر با هدف بررسی مراحل پیشرفت عملیات اکتشافی انجام شده در پهنه شمال استان صورت گرفت.

  برچسب ها
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   دکه مطبوعات
   • ماهنامه
   • کیتکس
   • نفت
   • ماهنامه
   • ماهنامه
   • نمایشگاه سنگ
   • نمایشگاه ۲۶
   • نمایشگاه ۲۳
   • نمایشگاه ۲۲
   آخرین بروزرسانی ۶ ساعت پیش
   آرشیو
   آخرین اخبار