مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت خبر داد

برگزاری اولین همایش بین المللی کارگزاران تجاری همزمان با هفته پژوهش

عصر نمایشگاه- مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت از برگزاری اولین همایش بین المللی کارگزاران تجاری Brokerexpo۲۰۱۶ در تاریخ ۲۵ تا ۲۸ آذرماه همزمان با بزرگداشت هفته پژوهش در کشور خبر داد.

برگزاری اولین همایش بین المللی کارگزاران تجاری همزمان با هفته پژوهش
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر نمایشگاه » به نقل از ایرنا، دکتر 'علی اصغر توفیق' امروز در نشست مطبوعاتی اظهار داشت: امروزه دریافت خدمات تخصصی از مرحله ظهور یک ایده تا ایجاد کسب و کار، مورد توجه فعالان اقتصادی قرار دارد.
  وی نقش کارگزاران تجاری یا بروکرها را در موفقیت کسب و کار با بهره مندی از خدمات تخصصی تجاری سازی، ویژه و انکارناپذیر توصیف کرد و گفت: وجود 10 هزار بنگاه اقتصادی کوچک و متوسط غیرفعال و راکد در کشور که اغلب به دلیل کمبود نقدینگی یا مدیریت نامطلوب طی سالیان گذشته دچار مشکلات عدیده شده اند خود گواه بر اهمیت ویژه این موضوع است.
  توفیق خاطرنشان کرد: از همین رو، وزارت صنعت برای اولین بار در خاورمیانه نسبت به برگزاری همایش و نمایشگاه بین المللی کارگزاران تجاری اقدام کرده و با همکاری انجمن ها و تشکل های فعال در حوزه کارگزاری کشور تلاش می کند با ظرفیت بالقوه این رویداد، فرصت بهره مندی مطلوب فعالان اقتصادی، سرمایه گذاری، خدماتی، صنعتی و فناوری کشور را از خدمات کارگزاران در عرصه های مختلف ایجاد کند.
  وی ایجاد فضای ارتباطی و ترویجی موثر جهت تبیین اهمیت فعالیت کارگزاران تجاری، شناسایی بروکرهای حقیقی و حقوقی ایرانی فعال در داخل و خارج کشور، ایجاد ارتباط موثر نهادهای دولتی، تشکل ها و بخش های خصوصی با بروکرهای تجاری، بررسی مشکلات و چالش های پیش رو جهت توسعه کمی و کیفی فعالیت های کارگزاری در کشور و معرفی صنایع تولیدی و خدماتی پیش رو در بهره مندی موثر از خدمات کارگزاران تجاری را از جمله اهداف برگزاری این رویداد برشمرد.
  معاون سابق پژوهش و آموزش وزارت صنعت تصریح کرد: انتظار داریم برگزاری همایش کارگزاران تجاری به تهیه بانک اطلاعاتی از فعالان این حوزه در داخل و خارج و همچنین ایجاد بستر ارتباطی مناسب به منظور تعریف همکاری های اقتصادی واحدهای صنعتی و خدماتی با مجموعه بروکرهای تجاری و بهره گیری از تجربیات کارگزاران تجاری دیگر کشورها منجر شود.
  رئیس اولین همایش بین المللی کارگزاران تجاری از ابراز تمایل برخی کشورهای منطقه برای حضور در این رویداد خبر داد و گفت: این همایش در سالهای آینده نیز تداوم خواهد داشت ولی هنوز کشور میزبان برای دوره دوم همایش قطعی نشده است.
  وی برگزاری نمایشگاه و کارگاه های آموزشی تخصصی را از جمله برنامه های این همایش عنوان کرد و گفت: مباحث کارگاه های آموزشی پیرامون شیوه های تامین مالی، اصول تحلیل رقیبان، جذب سرمایه گذاری خارجی و شناخت مشتری و مشتری مداری با حضور مدرسان و کارگزاران موفق داخلی و خارجی برگزار خواهد شد.
  توفیق، آشنا نبودن واحدهای تولیدی با اصول مشتری مداری را یکی از گرفتاری های صنعت کشور برشمرد و گفت: انبار تعداد زیادی از واحدهای تولیدی ما از کالا انباشته شده اند چرا که در درجه اول، تقاضای بازار مصرف کم شده است و در درجه بعد، تولید کنندگان کالاها نمی توانند مشتری جدید پیدا کنند.
  دبیر اجرایی اولین همایش بین المللی کارگزاران تجاری نیز در این نشست از اعلام آمادگی کشورهای ترکیه، عمان، مالزی، آلمان و روسیه برای حضور در این رویداد خبر داد.
  'مجید زنگویی' خاطرنشان کرد: فعالان حوزه کسب و کار ترکیه مایلند پس از برگزاری این همایش در ایران از تجربیات ما استفاده کرده و رویدادی مشابه در کشور خودشان برگزار کنند.
  کارگزار به فرد یا سازمانی گفته می شود که واسطه میان خریدار و فروشنده است و در ازای ایجاد ارتباط لازم، حق العمل دریافت می کند.
  یک کارگزار به طور عام مجموعه ای از فعالیت های لازم بین خریدار و فروشنده را با توجه به مسئولیت قبلی که خریدار و فروشنده به او واگذار کرده اند انجام می دهد تا در شرایط مشخص و امن موضوع مورد معامله و هزینه های اصلی و جانبی آن تبادل شود.

  اولین همایش بین المللی کارگزاران تجاری در محل نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار خواهد شد و کارگزاران حوزه های مختلف همچون ثبت شرکت ها، خدمات مشاوره ای و حقوقی، خدمات آموزش، انتقال دانش فنی، توسعه بازار، گمرک، تامین مالی، بانکی و صرافی، بورس و شرکتهای تامین سرمایه، بیمه و تامین اجتماعی، تهاتر، لیزینگ و صادرات و واردات، مهم ترین مخاطبان آن هستند.

  برچسب ها
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  دکه مطبوعات
  • ماشین
  • مبلمان
  • ماهنامه
  • ماهنامه
  • ماهنامه
  • نمایشگاه ۲۶
  • نمایشگاه ۲۳
  • نمایشگاه ۲۲
  • نمایشگاه ۲۷
  آخرین بروزرسانی ۶ روز پیش
  آرشیو
  آخرین اخبار

  دانلود با کیفیت