مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایلام :

۲ نمایشگاه سراسری صنایع دستی به مناسبت اربعین در ایلام برپا می شود

عصر نمایشگاه- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام گفت: ۲ نمایشگاه سراسری صنایع دستی و سوغات محلی استان های کشور همزمان با ایام اربعین حسینی در این استان برگزار می شود.

۲ نمایشگاه سراسری صنایع دستی به مناسبت اربعین در ایلام برپا می شود
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر نمایشگاه » به نقل از ایرنا ، عبدالمالک شنبه زاده اظهار کرد: این 2 نمایشگاه با حضور استان های مختلف کشور از 20 آبان تا سوم آذر ماه در شهرستان های ایلام و مهران دایر و سوغات استان ها در آنها عرضه می شود.
  وی افزود: در کنار برپایی این نمایشگاه ها، غرفه‌های مختلف نوحه‌ سرایی نیز برپا خواهد شد و ایستگاه‌های صلواتی پخش نذورات نیز فعالیت خود را انجام می‌دهند.
  شنبه زاده با اشاره به عضویت اداره کل میراث فرهنگی در سه کمیته اسکان و اعزام، پشتیبانی و فرهنگی و مشارکت های مردمی ستاد اربعین استان ایلام اضافه کرد: 100 غرفه مختص موکب های خیران از پل زائر مهران تا پایانه مرزی در دست ساخت است که پس از تکمیل به منظور ارائه خدمات به زائران به خیران واگذار می شود.
  وی یادآور شد: علاوه بر این در ورودی شهرستان های ایلام، مهران، دهلران و چرداول غرفه پذیرایی و همچنین راهنمایی زوار اربعین دایر شده است و در ایام اربعین 200 هزار نسخه از نقشه ایلام - کربلا - نجف نیز میان زائران توزیع می شود.
  مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایلام گفت: فعالیت کمیته نظارت بر واحدهای اقامتی و پذیرایی به مناسبت اربعین حسینی آغاز شده و گشت مشترک میراث فرهنگی، صنعت، معدن و تجارت، تعزیرات حکومتی، اداره اماکن نیروی انتظامی و دانشگاه علوم پزشکی به منظور بازدید مستمر و مداوم از تمامی تاسیسات گردشگری اعم از هتل، مهمانپذیر، مجتمع های بین راهی و سرویس های بهداشتی انجام می شود.
  شنبه زاده تاکید کرد: بازدید نظارتی از واحدهای اقامتی و پذیرایی در تمامی مسیرهای محل تردد زائران عتبات عالیات از 20 آبان ماه به صورت روزانه انجام می شود و با متخلفان صنفی و بهداشتی بشدت برخورد خواهد شد.
  مرز مهران بدلیل نزدیکی به عتبات عالیات و کربلای معلی بسیار مورد توجه زائران قرار دارد و بیشترین حجم تردد زوار از این مرز انجام می شود.
  تردد زائران 17 استان کشور از مرز بین المللی مهران برای اربعین امسال برنامه ریزی شده است.

  برچسب ها
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  دکه مطبوعات
  • ماشین
  • مبلمان
  • ماهنامه
  • ماهنامه
  • ماهنامه
  • نمایشگاه ۲۶
  • نمایشگاه ۲۳
  • نمایشگاه ۲۲
  • نمایشگاه ۲۷
  آخرین بروزرسانی ۱۰ روز پیش
  آرشیو

  دانلود با کیفیت