در محل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران؛

نشست مشترک با مهمان ویژه نمایشگاه کتاب تهران

عصر نمایشگاه- نشست مشترک با هیات ایتالیایی به مناسبت حضور ایتالیا به عنوان میهمان ویژه سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران صبح امروز در محل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران برگزار شد.

نشست مشترک با مهمان ویژه نمایشگاه کتاب تهران
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۵ - ۱۶:۰۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر نمایشگاه » به نقل از فارس، نشست مقدماتی با هیات ایتالیایی برای بررسی ابعاد حضور این کشور به عنوان میهمان ویژه نمایشگاه کتاب تهران در نمایشگاه کتاب فرانکفورت برگزار شده بود و در ادامه اولین نشست با حضور نمایندگانی از این کشور برای بررسی حضور ایتالیا به عنوان میهمان ویژه نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران برگزار شد.
  در این نشست امیرمسعود شهرام‌نیا قائم مقام نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران و مدیرعامل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران ضمن ارائه گزارش کامل از روند برگزاری نمایشگاه کتاب تهران و ارائه توضیحاتی درخصوص مشخصات محل برگزاری این نمایشگاه گفت: اهمیت حضور ایتالیا به عنوان میهمان ویژه در کشور ما به واسطه سابقه و تمدن ایران و ایتالیا است. آن چه که برای این حضور حائز اهمیت است به خاطر مراودات فرهنگی و اقتصادی بین ایران و ایتالیا در سال‌های اخیر است.
  شهرام‌نیا در ادامه گفت: زمانی که در رسانه‌ها و فضاهای فرهنگی خبر حضور ایتالیا به عنوان میهمان ویژه مطرح شد استقبال خوبی صورت گرفت و امیدواریم که این حضور سرآغاز گسترش روابط فرهنگی بیشتر بین دو کشور باشد.
  در ادامه این نشست سور نتزون رئیس اتحادیه ناشران ایتالیا ضمن ارائه توضیحاتی درخصوص حضور این کشور به عنوان میهمان ویژه در نمایشگاه کتاب تهران گفت: نمایشگاه کتاب در گسترش روابط فرهنگی و هنری بین دو کشور مفید خواهد بود و حضور در نمایشگاه کتاب تهران برای ما مساله مهمی خواهد بود.
  اتحادیه ناشران ایتالیا امیدوار است تا بتواند با ناشران ایران روابط نزدیکی را برقرار کند و امیدواریم در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران روابط سازنده و نزدیکی را بین دو کشور داشته باشیم.
  در این نشست تصاویری از محل شهرآفتاب و غرفه روسیه و عمان به عنوان میهمانان ویژه سال‌های قبل برای آشنایی بیشتر هیات ایتالیایی به نمایش درآمد.
  برگزاری کارگاه‌های تصویرگری مشترک، برگزاری نشست‌های مشترک بین نویسندگان دو کشور در حوزه‌های مختلف، اجرای موسیقی، اجرای شوی آشپزی ایتالیایی در محل غرفه ایتالیا. برگزاری نشست‌های خبری مشترک، اجرا و ساخت غرفه، متراژ غرفه، زمان و چگونگی ارسال بار و اجرای برنامه‌های نمایشی ایتالیا از جمله مواردی بود که در این نشست مورد بررسی طرفین قرار گرفت.
  هیات اعزامی ایتالیا فردا بازدیدی از محل شهرآفتاب خواهد داشت و از نزدیک از این محل بازدید می‌کند.

  برچسب ها
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   دکه مطبوعات
   • ماهنامه
   • کیتکس
   • نفت
   • ماهنامه
   • ماهنامه
   • نمایشگاه سنگ
   • نمایشگاه ۲۶
   • نمایشگاه ۲۳
   • نمایشگاه ۲۲
   آخرین بروزرسانی ۶ ساعت پیش
   آرشیو
   آخرین اخبار