ششمین جشنواره اختراعات و ابتکارات رویش کوهرنگ در قم برگزار شد

عصر نمایشگاه- مراسم افتتاحیه ششمین جشنواره اختراعات و ابتکارات رویش کوهرنگ صبح امروز با حضور فناوران، مخترعان و مبتکران استان‌های قم، البرز، اصفهان، چهارمحال بختیاری و مرکزی برگزار شد.

ششمین جشنواره اختراعات و ابتکارات رویش کوهرنگ در قم برگزار شد
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر نمایشگاه » به نقل از تسنیم، مراسم افتتاحیه ششمین جشنواره اختراعات و ابتکارات رویش کوهرنگ و نخستین نمایشگاه فناوری‌های نرم صبح امروز با حضور استاندار، رئیس بنیاد نخبگان قم، رئیس پارک علم و فناوری استان و فناوران، مخترعان و مبتکران استان‌های قم، البرز، اصفهان، چهارمحال بختیاری و مرکزی برگزار شد.

  استاندار قم در این مراسم با اشاره به تلاش ارزشمند مسئولان در برگزاری این نمایشگاه و جشنواره اظهار داشت: امیدواریم با هماهنگی‌های صورت گرفته استقبال خوبی از مدعوان، مخترعان و مبتکران داشته باشیم.

  مهدی صادقی با بیان اینکه تحقیق و پژوهش جزئی از فرهنگ غنی اقتصادی مقاومتی به شمار می‌رود، گفت: این مهم که مورد تأیید و توجه رهبری  قرار داد و تلاش ما در راستای تقویت این فرهنگ در جامعه و ترغیب جوانان به این سمت است.

  وی با تاکید بر اینکه تحقیق و پژوهش در همه عرصه‌ها تأثیرگذار است، خاطرنشان کرد: این روند که ممکن است سخت، سنگین و زمان‌بر باشد با تلاش و کوشش رشد و پیشرفت چشمگیر علمی و اقتصادی را سبب می‌شود.

  استاندار قم مخترعان و مبتکران حاضر در مراسم را موردتوجه قرار داد و گفت: تلاش و کوشش شما می‌تواند سرمشق دیگر جوانان باشد و آن‌ها را به این عرصه جذب کند. تفاوت شما با دیگران در باور نظم و تلاش و پشتکار است که می‌تواند سرلوحه سایر جوانان و تلاشگران عرصه پژوهش و فناوری باشد.

  محمد محمدرضایی نیز در این مراسم با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر توانایی نخبه ایرانی در تولید علم و فناوری اظهار داشت: ایشان بر این نکته تأکیددارند که در صورت وجود زیرساخت‌ها جوان ایرانی می‌تواند با تلاش و پشتکار به تولید علم بومی و پیشرفت پژوهشی و فناوری برسد.

  رئیس بنیاد نخبگان قم نحوه پذیرش در جشنواره اختراعات و ابتکارات رویش کوهرنگ را مورداشاره قرار داد و افزود: ملاک پذیرش اختراعات، میزان تازگی اختراع در سطح ملی و بین‌المللی، طول عمر فناوری حاصل از اختراع، آثار اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی ناشی از به‌کارگیری اختراع و قابلیت ورود به بازار و ارزش‌افزوده اقتصادی و اجتماعی حاصل از تجاری‌سازی اختراع از ملاک‌های داوری در جشنواره رویش کوهرنگ است..

  وی با بیان اینکه 220  از 8 استان طرح به جشنواره اختراعات و ابتکارات رویش کوهرنگ و نمایشگاه فناوری‌های نرم ارسال‌شده است، گفت: جشنواره رویش کوهرنگ در محورهای صنایع غذایی و کشاورزی، مکانیک و مکانیک ماشین‌های کشاورزی، برق-الکترونیک-کامپیوتر، عمران، شیمی مواد، پزشکی و پزشکی تجهیزات است که سهم قم  در این رویداد، 23 اختراع و 3 طرح تجاری‌سازی شده است.

  رئیس پارک علم و فناوری استان نیز در این مراسم با اشاره به برگزاری متوالی جشنواره اختراعات و ابتکارات رویش کوهرنگ و اولین نمایشگاه فناوری‌های نرم اظهار داشت: برگزاری  این دو رویداد به‌صورت مشترک از سوی بنیاد نخبگان و پارک علم و فناوری استان برگزار شد که آثار مطلوبی را به همراه دارد.

  سید حسین اخوان علوی با تاکید بر ضرورت همکاری پارک علم و فناوری و بنیاد نخبگان ادامه داد: شناسایی و تولد فناوری‌ها در جشنواره رویش کوهرنگ بر عهده بنیاد نخبگان استان و ترویج و نشر فناوری‌ها بر عهده  پارک علم و فناوری استان است. بنابراین به‌منظور اتصال این دو حلقه که امری ضروری به شمار می‌رود، باهم همکاری داشته‌اند.

  وی رسالت پارک علم و فناوری استان را موردتوجه قرار داد و اظهار کرد: یکی از رسالت‌های پارک علم و فناوری، تولید فناوری‌های نرم است و این نمایشگاه با توجه به ظرفیت بالای استان و تلاش پارک علم و فناوری برگزارشده است.

  رئیس پارک علم و فناوری استان با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر اهمیت اقتصاد مقاومتی تصریح کرد: یکی از مصادیق تحقق این مهم، شرکت‌های دانش‌بنیان است و در حوزه‌های مختلفی چون فناوری‌های نرم فعالیت دارند که با تکیه‌بر آن‌ها می‌توان به رشد اقتصادی قابل‌توجهی دست‌یافت.

  اخوان علوی با بیان اینکه 44 موسسه از 8 استان در این نمایشگاه شرکت کره‌اند، گفت: ارزیابی و داوری طرح‌ها با معیارهای نوآوری ، قابلیت توسعه، ارزش اقتصادی و داشتن نمونه بوده است که درنتیجه آن 29 طرح از 7 استان که برگزیده‌شده‌اند.

  برچسب ها
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  دکه مطبوعات
  • ماشین
  • مبلمان
  • ماهنامه
  • ماهنامه
  • ماهنامه
  • نمایشگاه ۲۶
  • نمایشگاه ۲۳
  • نمایشگاه ۲۲
  • نمایشگاه ۲۷
  آخرین بروزرسانی ۸ روز پیش
  آرشیو

  دانلود با کیفیت