گردهمآیی بزرگ تولیدکنندگان خشکبار وآجیل در نمایشگاه بین المللی تهران

عصر نمایشگاه- چهارمین نمایشگاه بین‌المللی خشکبار،آجیل، میوه‌های خشک و صنایع وابسته((IRANNUTS۲۰۱۶ از ۱۷ تا۲۰ دی­ماه با حضور ده ها شرکت و واحد تولیدی و فرآوری و همچنین شرکت های بزرگ صادراتی در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران برگزار خواهد شد.

گردهمآیی بزرگ تولیدکنندگان خشکبار وآجیل در نمایشگاه بین المللی تهران
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۵ - ۱۵:۵۹:۰۰

به گزارش پایگاه خبری «عصرنمایشگاه» به نقل از ایلنا، چهارمین نمایشگاه بین‌المللی خشکبار، آجیل، میوه‌های خشک و صنایع وابسته؛ در این نمایشگاه علاوه بر عرضه و ارائه انواع خشکبار،آجیل و میوه های خشک؛ نوین ترین دستگاه ها، تجهیزات و صنایع مختلف مربوط به فرآوری و بسته بندی های صادراتی خشکبار نیز به نمایش گذاشته خواهد شد.

در چهارمین نمایشگاه بین‌المللی خشکبار، آجیل، میوه‌های خشک همچنین تولید کنندگان و توزیع کنندگان آجیل و خشکبار ، شرکت ها ، کارخانه ها و کارگاه های بسته بندی خشکبار ، واحد ها و کارگاه های پوستگیری ، بودادن ، شرکت های پاستوریزه کردن خشکبار ، واحد های درجه بندی ، خلال و پودر کردن خشکبار ، شرکت ها ، کارخانه ها و کارگاه های فرآوری میوه و سبزیجات خشک ، زرشک وعناب ، زعفران ، چای و قهوه ، ادویه و چاشنی و واحد های تولیدی و صادراتی حبوبات ، غلات ؛ شرکتهای چاپ و بسته بندی و شرکتهای دانش بنیان و همچنین شرکتهای بازرگانی نوین ترین و جدیدترین صنایع ، تولیدات و خدمات خود را ارائه خواهند کرد.

در چهارمین نمایشگاه بین‌المللی خشکبار، آجیل، میوه‌های خشک: صنایع تبدیلی و جنبی خشکبار،نهاد های کشاورزی (کود ، بذر ، سم و...)،شرکت های دانش بنیان،شرکت های بازرگانی و انجمن ها و تشکل های وابسته هم حضور خواهند داشت و کالاها و خدمات خود را در معرض دید علاقمندان قرار می دهند.

چهارمین نمایشگاه بین‌المللی خشکبار،آجیل، میوه‌های خشک و صنایع وابسته در سالن خلیج فارس(44) برگزار می شود و تاکنون حضور یکصد و ده شرکت در آن قطعی شده است.

چهارمین نمایشگاه بین‌المللی خشکبار، آجیل، میوه‌های خشک که نسبت به سال گذشته 15 درصد افزایش یافته است، با مشارکت سازمان توسعه تجارت ایران، شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی تهران ،معاونت باغبانی وزارت جهاد کشاورزی ،دفترتوسعه تجارت وزارت جهاد کشاورزی ،انجمن پسته ایران ،اتاق های بازرگانی کشورهای اسلامی وسازمان حلال و انجمن ها و اتحادیه های خکشبار و صنایع وابسته برگزار می شود.

بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته، قرار است هیئت های تجاری 16 کشور از جمله کشورهای مختلف جهان از این نمایشگاه بازدید کنند.

برگزاری چهارمین نمایشگاه بین‌المللی خشکبار، آجیل، میوه‌های خشک و صنایع وابستهبا هدف توسعه و افزایش تولید خشکبار کشور ، یافتن بازارهای جدید صادراتی ، افزایش صادرات ، آشنائی با نوین ترین صنایع و تجهیزات تبدیلی،فرآوری و بسته بندی خشکبار ، اشتغالزائی و توجه مسئولان به این صنعت ؛ برگزار می شود .

این نمایشگاه فرصتی است تا علاوه بر شناسایی و معرفی توانمندی های این صنایع ، زمینه های ایجاد و تبدیل و استمرار این نمایشگاه به کانون صنعت خشکبار منطقه ، فراهم شود.

در کشورمان سالانه حدود دویست هزار تن پسته ، صد و شصت هزار تن کشمش صد و پنجاه هزار تن مغز گردو، یک میلیون و دویست هزار تن خرما ،سی و پنج تن انجیر، پنجاه هزار تن بادام درختی ، سیصد و سی تن لوبیا ، نود هزار تن عدس،سیصد هزار تن نخود و دویست و هفتاد تن زعفران تولید می شود.در حال حاضر سالانه بیش از 2 میلیارد دلار خشکبار از ایران به کشورهای مختلف صادر می شود. انواع خشکبار ایران به بیش از 50 کشور جهان صادر می شود که برخی از این کشورها عبارتند از آلمان ،آمریکا، فرانسه ، انگلستان ، ایتالیا ، اسپانیا ، سوئد ، نروژ ، پرتغال ، کشورهای حوزه خلیج فارس ازجمله قطر، امارات متحده عربی ، عربستان ،کویت ، کشورهای آسیائی چین ،کره جنوبی ، ژاپن ، استرالیا ،روسیه و غیره.

شرایط و تنوع اقلیمی ایران به گونه ای است که محصولات متنوع کشاورزی با کیفیت مناسب تولید و به لحاظ پیشینه سنتی ،برخی از این اقلام همانند خرما ، کشمش ، انجیر ، پسته ، گردو ،بادام و فندق به صورت خشکبار مصرف گسترده ای در بازار داخل و خارج ،ایجاد کرده است.صنعت خشکبار ایران به دلیل دارا بودن کالاهای مانند پسته (رتبه 2 تولید جهان ) خرما (رتبه 2 تولید جهان) ، بادام ( چهارمین تولیدکننده جهان) ، گردو (سومین تولیدکننده جهان) ، کشمش ( چهارمین تولیدکننده جهان) و فندق (پنجمین تولیدکننده جهان) ؛ در بازار های جهانی شناخته شده است.

چهارمین نمایشگاه بین‌المللی خشکبار، آجیل، میوه‌های خشک و صنایع وابست از 17تا 20 دی­ماه هر روز از ساعت 9 تا 17 در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران آماده بازدید علاقمندان است.

برچسب ها
مطالب مرتبط
دکه مطبوعات
  • ماشین
  • مبلمان
  • ماهنامه
  • ماهنامه
  • ماهنامه
  • نمایشگاه ۲۶
  • نمایشگاه ۲۳
  • نمایشگاه ۲۲
  • نمایشگاه ۲۷
آخرین بروزرسانی ۵ روز پیش
آرشیو

دانلود با کیفیت