مدیر کل دفتر امور ترویج تجارت سازمان توسعه و تجارت ایران اعلام کرد:

ایران رتبه دوم در منطقه را در برگزاری نمایشگاه دارد

عصر نمایشگاه- بهروز الفت در برنامه "گفت و گوی اقتصادی" رادیو گفت و گو، درباره جایگاه ایران در منطقه در برگزاری نمایشگاه گفت: در منطقه خاورمیانه جایگاه دوم را در خصوص برگزاری نمایشگاه ها داریم و رتبه نخست به کشور امارات تعلق دارد.

ایران رتبه دوم در منطقه را در برگزاری نمایشگاه دارد
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۵ - ۲۰:۲۸:۰۰

به گزارش پایگاه خبری«عصرنمایشگاه» ، برنامه "گفت و گوی اقتصادی" با موضوع جایگاه و چالش های صنعت نمایشگاهی و با حضور بهروز الفت مدیر کل دفتر امور ترویج تجارت سازمان توسعه و تجارت ایران روانه آنتن شد.

بهروز الفت در خصوص وضعیت ایران در صنعت نمایشگاهی بیان داشت: ایران در برگزاری نمایشگاه به معنای امروزی عمر حدودا 50 ساله دارد. نخستین نمایشگاه آسیایی در سال 1348 در تهران برگزار شد و در این مدت در نوسانات و افت و خیزهای زیادی بوده است.

وی ادامه داد: در حدود 15 تا 20 سال اخیر، رویکرد صنعت نمایشگاهی کشور از بخش صرفا دولتی به بخش خصوصی نیز آمده است و حوزه تصدی گری و اجرا به طور تقریبا کامل به بخش خصوصی واگذار شده است. بخش سیاست گذاری، هدف گذاری، برنامه ریزی و صدور مجوزهای قانونی در چارچوب اسناد بالادستی و قانون در اختیار دولت همچنان بوده است.

وی با بیان اینکه تهران مرکزیت برگزاری نمایشگاه های کشور را دارد، عنوان داشت: مهمترین و بیشترین نمایشگاه ها در تهران برگزاری می شود اما در مجموع در سال 95 بیش از هزار و 100 نمایشگاه در کل کشور برگزار کرده ایم که البته تعاریف آنها متفاوت است یعنی از نمایشگاه های محلی تا نمایشگاه های تخصصی و تا حدودی بین المللی را شامل می شود.

مدیر کل دفتر امور ترویج تجارت سازمان توسعه و تجارت ایران با اشاره به اینکه هزار و 100 نمایشگاهی که در کشور برگزار می شود 25 استان را شامل می شود، اضافه کرد: در بعضی از استان ها نمایشگاه ها در دو شهر برگزار می شود که مکان آنها از طرف سازمان توسعه و تجارت بررسی و ارزیابی می شوند و نهایتا به عنوان محل های مورد تائید برگزاری نمایشگاه ها انتخاب می شوند.

الفت درباره جایگاه ایران در منطقه در برگزاری نمایشگاه گفت: در منطقه خاورمیانه جایگاه دوم را در خصوص برگزاری نمایشگاه ها داریم و رتبه نخست به کشور امارات تعلق دارد. این در حالی که 50 سال پیش هنگامی که این صنعت در کشور راه افتاد، تا سال ها جایگاه نخست را در منطقه داشتیم.

وی در خصوص تاثیر گذاری نمایشگاه ها نیز بیان داشت: بر کسی پوشیده نیست که این نمایشگاه ها می تواند اثر مثبت یا منفی بر اقتصاد داشته باشد. وظیفه دولت نیز نظارت، برنامه ریزی و پایش درست و دقیق بر نمایشگاه ها است. نمایشگاه به عنوان کسب و کار ارتباط مستقیم در ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی دارد.

مدیر کل دفتر امور ترویج تجارت سازمان توسعه و تجارت ایران با ذکر مثالی ادامه داد: پیش از این در هنگام برگزاری نمایشگاه ها مشکل اقامت داشتیم یعنی حتی ظرفیت اقامت در بعضی از شهرها جوابگوی نمایشگاه های ما نبود که با برگزاری این نمایشگاه ها رونق خیلی خوبی در بخش هتلینگ و اقامت ایجاد شد.

دکه مطبوعات
  • شماره ۳۱ ماهنامه
  • ماشین
  • مبلمان
  • ماهنامه
  • ماهنامه
  • ماهنامه
  • نمایشگاه ۲۶
  • نمایشگاه ۲۳
  • نمایشگاه ۲۲
آخرین بروزرسانی ۲۰ روز پیش
آرشیو
آخرین اخبار

دانلود با کیفیت