۳ نمایشگاه هنرهای تجسمی در گالری شیرین برپا می شود

عصر نمایشگاه- با نمایش نقاشی های خلیل سمایی جابلو،حجم های شکیبا پرورش و طراحی های مدرن سهیل فراهانی راد ۳ نمایشگاه هنرهای تجسمی از فردا ۲۴ دی ماه در گالری شیرین برپا می شود.

۳ نمایشگاه هنرهای تجسمی در گالری شیرین برپا می شود
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۴:۰۰

 به گزارش پایگاه خبری«عصر نمایشگاه » به نقل از شبستان،  سه نمایشگاه نقاشی ، حجم و آثار هنربرخواسته از معماری از روز جمعه 24 دی ماه  در گالری شیرین افتتاح می شود.

در این نمایشگاه های نقاشی های خلیل سمایی جابلو با عنوان« من مقدس» و حجم های شکیبا پرورش با عنوان «رهین و رهینه» و آثار سهیل فراهانی راد با عنوان «طاق» به نمایش در می آید.

خلیل سمایی جابلو در  توضیح نمایشگاه « من مقدس» می گوید: از بطن خرده فرهنگهای به جای مانده از عهد قدیم و غار نگاشته های ملل مختلف دنیا و به طور خاص ایران به اسطوره بودن پرندگان و نقش آنها در ادبیات و زندگی روزمره ی بشر پی می بریم. در ادبیات، از کهن تا به امروز این تداوم از کلیله و دمنه و مرزبان نامه تا ناگهان در دل جنگل (عاموس عوز) و قلعه حیوانات (جورج ارول) حضور پی در پی داشته است و تماما برای بیان اتفاقات و مسائل موجود جامعه بشری به صورت اعتقادی یا انتقادی نقش بازی کرده است.
پرنده کرکس نمادی است با آرایه های فرهنگی و تاریخی که دارای دلالتهای سیاسی و اجتماعی می باشد. کرکس هایی که بر بلندی های سنگی بال گشوده اند و قدرتمندانه بر فراز گرد شده کره خاکی اوج گرفته اند مقدسانی هستند که در اقصی نقاط جهان به نام دموکراسی و آزادی و عدالت همه را به بازی گرفته اند، سلطه گرانی که با پول و قدرت و باورهایشان می خواهند پاره استخوانهایمان را نیز به سعادت برسانند و در این دایره سرگردان فلاکت هاست که گریبان گیر  بشر می شود تا یک انسان به سعادت رسیده.
هر آنچه که رنگ و نقش بر روی بوم های من برای شما بیان می کند ترکیب انسان و حیوانی است با فرم های ناقص الخلقه که ما را به تاریخ می برند همانطورکه پیرس میگوید: ((نشانه چیزی است که چیز دیگری را برای کسی از زاویه ی دیدی بیان می کند)) و نشانه های من بر روی بوم با حضور مستمر کرکسان رویین تن، گویای سلطه حاکم بر جامعه بشری و حضور فیگورهای ازهم پاشیده در اطراف آن که خود بی اختیار تا دست بر قلم میگیرم در بستر بوم ظاهر می شوند از ویرانگریها سخن میگویند.

برچسب ها
دکه مطبوعات
  • نمایشگاه صنعت گاز
  • نمایشگاه تخصصی مبلمان منزل و دکوراسیون داخلی شیراز
  • نمایشگاه بین المللى پزشکی
  • نمایشگاه مبلمان شهری
  • شماره ۳۱ ماهنامه
  • ماشین
  • مبلمان
  • ماهنامه
  • ماهنامه
آخرین بروزرسانی ۷ روز پیش
آرشیو
آخرین اخبار

دانلود با کیفیت