نمایشگاه بین المللی طلا و صنایع وابسته (۹)

لزوم بازنگری در تخصیص مالیات ارزش افزوده به شمش طلا

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد

عصر نمایشگاه : نائب رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: بر اساس مقررات فعلی مالیات بر ارزش افزوده به شمش طلا نیز تعلق می گیرد که باید این موضوع مورد بررسی قرار گیرد و با بررسی دقیق ارزیابی صحیحی از آن داشته باشیم .

لزوم بازنگری در تخصیص مالیات ارزش افزوده به شمش طلا
نسخه قابل چاپ
جمعه ۳۰ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۰:۴۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر نمایشگاه»،حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدحسن ابوترابی‌فرد ،  در بازدید از هشتمین نمایشگاه بین المللی طلا،نقر،جواهر ،ساعت و صنایع وابسته در گفت و گو با خبرنگار مااظهار کرد: توفیقی بود امروز از نمایشگاه بین المللی طلا و جواهر و سنگهای قیمتی بازدید کنم و به اعتقاد بنده این نمایشگاه در واقع نمایش توانمندی های علمی این کشور و ظرفیت بالای کارآفرینان ایرانی در ساخت انواع زیورآلات ،طلا،جواهر و سنگ های قیمتی است و نشاند دهنده  هنر و سلیقه کارآفرینان ایرانی است  و به همین دلیل باید توجه ویژه ای به این صنعت داشته باشیم .

  وی افزود:  به دلیل بازار مصرفی بالای طلا و جواهر که پنجمین کشور مصرف کننده در این صنعت هستیم  شایسته است به صنعت طلا،  جواهر وسنگ های قیمتی  توجه داشته باشیم و پاسخگوی این بازار باشیم.

  وی در عین حال بیان کرد: صنعت طلا و جواهر یکی از صنایع مهم محسوب می شود  که نیازمند نیروی انسانی بالایی بوده  و سرمایه گذاری بالایی را نیز می طلبد و طبیعی است که اشتغال زایی خوبی  نیز به همراه دارد.

  ابوترابی  افزود: در این صنعت در یک کارگاه کوچک  نیز می توان اشتغال زایی برای  150تا 200نفر را ایجاد کرد بنابراین باید بیش از گذشته صنعت طلا و جواهر  مورد توجه قرار گیرد.

  نائب رئیس مجلس شورای اسلامی  در عین حال بیان کرد:در این صنعت با افق های پیش رو فاصله زیادی  داریم و باید با اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان این صنعت نیز ارتباط نزدیکی را داشت و  با توجه به اینکه دوستان ما در اتحادیه مشکلات فراوانی را دارند بهتر است طرح موضوع کرده و از طرفی  راهکار مناسب را نیزبرای مباحث مطرح شده خود  ارایه دهند .

  ابوترابی ادامه داد: ما نیز در  مجلس شورای اسلامی می توانیم  برای پیشرفت این راهکارها قدم برداشته و با مسوولان اجرایی گفت و گوی جدی داشته باشیم و برای ایجاد فعالیت تولیدی مناسب برای صنعت طلا و جواهر گام برداریم.
  وی همچنین با طرح این پرسش که آیا کشورهای دیگری که در زمینه طلا و جواهربازارهای ایران را در اختیار گرفتند به شمش طلا ی  خریداری شده آن ها نیز  مالیات بر ارزش افزوده تعلق می گیرد ؟ گفت: اگر بنا باشد کشورهایی که به ایران طلا صادر می کنند با فضای کسب و کار بهتری در این عرصه ورود کنند طبیعتا زمینه رقابت ما کاهش می یابد و به نظر من این موضوع از حوزه هایی است که باید مورد بررسی قرار گیرد و شایسته است که توجه بیشتری به ان شود .
  وی افزود: انشالله تصمیمات منطقی برای سرمایه گذاری در این حوزه  گرفته شده  و  با ایجاد  بازار قابل قبول و در نتیجه ایجاد اشتغال زایی  بالا بتوانیم  در این صنعت به خوبی حرکت کنیم.

   

  برچسب ها
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  دکه مطبوعات
  • ماهنامه
  • ماهنامه
  • نمایشگاه ورزشی
  • نمایشگاه سنگ
  • نمایشگاه ۲۶
  • نمایشگاه ۲۳
  • نمایشگاه ۲۲
  • نمایشگاه ۲۷
  • ایران بیوتی
  آخرین بروزرسانی ۱۲ روز پیش
  آرشیو