دستاوردهای فناورانه نوری و فوتونیک ایران در نمایشگاه جهانی لیزر ارائه می‌شود

عصر نمایشگاه- فناوران داخلی برای نخستین بار در نمایشگاه جهانی لیزر فوتونیک مونیخ (LASER WORLD OF PHOTONICS ) از ۵ تا ۸ تیر ماه به ارائه دست‌آوردهای فناورانه نوری و فوتونیک می‌پردازد.

دستاوردهای فناورانه نوری و فوتونیک ایران در نمایشگاه جهانی لیزر ارائه می‌شود
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۳:۰۰

  فناوران داخلی برای نخستین بار در نمایشگاه جهانی لیزر فوتونیک مونیخ (LASER WORLD OF PHOTONICS ) از 5 تا 8 تیر ماه به ارائه دست‌آوردهای فناورانه نوری و فوتونیک می‌پردازد.

  به گزارش پایگاه خبری «عصرنمایشگاه»  به نقل از تسنیم ،‌نمایشگاه دو سالانه فوتونیک و لیزر مونیخ آلمان بزرگترین رویداد تجاری و اقتصادی حوزه لیزر و فوتونیک است که در آن شرکتهای پیشگام و توانمند این فناوری از سراسر دنیا به ارائه دستاوردها، محصولات و توانمندیهای خود می‌پردازند.

  با برنامه‌ریزی و حمایتهای ستاد توسعه فناوری لیزر، فوتونیک و ساختارهای میکرونی، در این دوره از نمایشگاه برای نخستین بار کشور ایران به عنوان یکی از شرکت‌کنندگان حضور دارد.

  نمایشگاه جهانی لیزر فوتونیک مونیخ (Laser World Of Photonics) نمایشگاهی مهم و تجاری در زمینه صنعت فوتونیک و لیزر به شمار می‌آید.

  از قطعات تا سیستمها و از برنامه‌های کاربردی بهم پیوسته تا خدمات، نمایشگاه جهانی لیزر فوتونیک مونیخ، تمامی شاخه‌های ارزشمند را در بر می‌گیرد و تولیدکنندگان جهانی و مشتریان را برای رفع نیازهایشان گرد هم جمع می‌کند.

  هر دو سال، تصمیم‌گیرندگان و پیشروان کلیدی این صنعت برای ملاقات در مهمترین مکان تجاری این صنعت، به مونیخ می‌آیند.

  این نمایشگاه دیدگاه کاملی از تمامی موضوعات وابسته به تکنولوژیهای نوری و فوتونیک را در اختیار شرکت‌کنندگانی از بیش از 70 کشور دنیا قرار می‌دهد.

  موضوعات نمایشگاه

  لیزرها و اپتوالکترونیک: برنامه‌های کاربردی برای فوتونیک، در این نمایشگاه نامحدود است؛ یافتن شاخه‌ای از صنعت که از این تکنولوژی نوظهور بهره نبرد، مشکل است.

  تکنولوژی تولید برای اپتیک و ابزارهای نوری: فوتونیک، یک صنعت رو به رشد سریع است؛ محصولات فوتونی و ابزارهای نوری بیشتر و بیشتر به فروش می‌رسند و تولیدشان بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد.

  سنسورها، تست، اندازه‌گیری و سیستمهای اندازه‌گیری نوری: تکنیکهای اندازه‌گیری مرسوم با گذشت زمان غیرمتداول و قدیمی می‌شوند و به اندازه کافی صحیح نیستند؛ سنسورهای نوری و ابزارهای اندازه‌گیری مبتنی بر لیزر و سیستمهای اندازه‌گیری و تست، امروزه ضروری است.

  تصویرسازی: کیفیت مورد نیاز امروزی راه‌های قدیمی را می‌بندد؛ نمونه‌برداری تصادفی کاملاً ناصحیح است؛ تصویرسازی از طرفی دیگر منجر به نظارت و کنترل مستمر می‌شود و به همین دلیل است که آخرین تکنیکهای پردازشی تصویری شامل لیزرها مورد استفاده قرار می‌گیرند.

  لیزرها و سیستمهای لیزری برای مهندسی تولید: مواد جدید و کیفیت بالاتر مورد نیاز، با وجود تکنولوژی لیزر به راحتی تأمین می‌شوند؛ محصولات تولیدی مبتنی بر تکنولوژی لیزر، به معنای صحت و دقت بیشتر، سرعت تولید بالاتر، بهره‌وری مفید و کاهش استفاده از مواد و ترکیبات است.

  تکنولوژی ارتباطات و اطلاعات اپتیکی: حجم اطلاعات امروزه رو به افزایش است و این اطلاعات همچنین باید پردازش و ذخیره شوند؛ فوتون به عنوان سریع‌ترین ذره نور می‌تواند اطلاعات را تصویرسازی، مخابره و ذخیره سازد.

  مهندسی پزشکی و بیوفوتونیک

  انرژی و روشن‌سازی: بحث انرژی روز به روز به اهمیتش افزوده می‌شود؛ ما بطور ثابت و مداوم به انرژی بیشتری نیاز پیدا خواهیم کرد اما به آن دلیل نیست که محیط هم این نیاز را برآورده خواهد کرد، راه‌حل نور و فوتونیک است.

  امنیت: امنیت همواره اهمیت داشته و از هر عامل دیگری مهمتر است؛ فوتونیک تأثیری اساسی در تکنولوژی مدرن امنیتی دارد و فراتر از دوربینها برای نظارت و کنترل پیش می‌رود.

  دکه مطبوعات
  • ماشین
  • مبلمان
  • ماهنامه
  • ماهنامه
  • ماهنامه
  • نمایشگاه ۲۶
  • نمایشگاه ۲۳
  • نمایشگاه ۲۲
  • نمایشگاه ۲۷
  آخرین بروزرسانی ۶ روز پیش
  آرشیو
  آخرین اخبار

  دانلود با کیفیت