سفیر اوکراین:

اوکراین تجار مسؤولیت پذیری دارد که آماده روابط تجاری با ایران به ویژه قزوین هستند

عصر نمایشگاه- سفیر اوکراین در نشست هم اندیشی فرصت های همکاری استان قزوین-اوکراین عنوان کرد :اوکراین تجار مسؤولیت پذیری دارد که آماده روابط تجاری با ایران به ویژه قزوین هستند.

اوکراین تجار مسؤولیت پذیری دارد که آماده روابط تجاری با ایران به ویژه قزوین هستند
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۱ تير ۱۳۹۶ - ۱۹:۴۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر نمایشگاه» به نقل از روابط عمومی شرکت نمایشگاه های بین المللی استان قزوین، سرگیی بوردیلیاک سفیر اوکراین در نشست هم‌اندیشی فرصت‌های همکاری استان قزوین -کشور اوکراین بیان کرد: آمار بسیار خوبی در تجارت دو جانبه اوکراین و قزوین وجود دارد به گونه‌ای که سال گذشته مبادلات تجاری 35درصد و سه ماهه نخست امسال90 درصد افزایش یافته است.

  وی با اظهار امیدواری از افزایش تبادلات تجاری با قزوین، شناخت یکدیگر را اهداف اصلی سفر خود به این استان ذکر کرد و افزود: بیش از یک سال است که به عنوان سفیر وارد کشور ایران شدم و در این مدت یک مقاله که شامل 10دلیل برای آمدن به ایران است را در کشور اوکراین چاپ کردم.

  سفیر اوکراین در ایران ادامه داد: به گردشگران اوکراینی توصیه می‌کنم به استان قزوین سفر کنند و این شهر تاریخی زیبا را از نزدیک ببینند.

  بوردیلیاک اضافه کرد: اعتقاد داریم که تعاملات بین جوانان اوکراین و ایران باید افزایش یابد؛ امروز کشور اوکراین توسعه روابط در حوزه‌های مختلف با کشور ایران را با جدیت پیگیری می‌کند و آماده هستیم روابط ویژه‌ای با کشور ایران داشته باشیم.

  وی خاطرنشان کرد: پیش از جنگ با روسیه  30 درصد محصولات کشاورزی اوکراین به روسیه صادر می‌شد اما با شروع جنگ چون این روابط قطع شد پیگیر صادرات محصولات کشاورزی اوکراین با کشورهای دیگر هستیم.

  این مسؤول خارجی بیان کرد: ایران بازار بزرگ منطقه‌ای است که می توانیم به صورت مشترک در آن کار و فعالیت داشته باشیم.

  سفیر اوکراین در ایران افزود: معتقد هستم در تمام حوز‌ه‌های فناوری و تکنولوژی که به آن نیاز داریم، تعاملات خوبی داشته باشیم.

  بوردیلیاک ادامه داد: اوکراین تجار مسؤولیت پذیری دارد که آماده روابط تجاری با ایران به ویژه قزوین هستند.

  وی اضافه کرد: بانک ملی اوکراین تمام تحریم‌ها علیه ایران را رد کرده و آماده سرمایه‌گذاری در زمینه انرژی در ایران هستیم.

  برچسب ها
  دکه مطبوعات
  • شماره ۳۱ ماهنامه
  • ماشین
  • مبلمان
  • ماهنامه
  • ماهنامه
  • ماهنامه
  • نمایشگاه ۲۶
  • نمایشگاه ۲۳
  • نمایشگاه ۲۲
  آخرین بروزرسانی ۲۰ روز پیش
  آرشیو
  آخرین اخبار

  دانلود با کیفیت