ششمین نمایشگاه فرش دستباف, بزرگترین رخداد سالانه فرش دستباف در جهان

صادرات ۳۵۰ میلیون دلاری فرش به ۸۰ کشور دنیا

عصر نمایشگاه- حمیدکارگر گفت:یکم تا ٧ شهریور بیست و ششمین نمایشگاه فرش دستباف که بزرگترین رخداد سالانه فرش دستباف در جهان به شمارمی رود در ١٤سالن محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران برگزار خواهد شد.

صادرات ۳۵۰ میلیون دلاری فرش به ۸۰ کشور دنیا
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر نمایشگاه» به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ کارگر گفت: در چهار ماهه نخست سال جاری طبق آمار گمرک،٨٩ میلیون دلار صادرات فرش دستباف صورت گرفته که نسبت به مدت مشابه سال قبل ٧.٣ درصد داشته است.

  حمیدکارگر رئیس مرکز ملی فرش ایران در نشست خبری برگزاری نمایشگاه فرش دستباف ایران اظهار داشت:یکم تا ٧ شهریور بیست و ششمین نمایشگاه فرش دستباف که بزرگترین رخداد سالانه فرش دستباف در جهان به شمارمی رود در ١٤سالن محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران برگزار خواهد شد.

  وی افزود: در این نمایشگاه ٧٣۰مشارکت کننده اعم از تولیدکننده،فروشنده و صادرکننده از همه استان های کشور به ارائه توانمندی ها و خدمات خود در حوزه فرش دستباف خواهند پرداخت.

  رئیس مرکز ملی فرش ایران با بیان اینکه یکی ازمقولات که در سالهای اخیر مورد توجه بوده نزدیک کردن ارتباط دانشگاه و صنعت فرش بوده عنوان کرد:به همین منظور در نمایشگاه بیست و ششم فرش دستباف سالن ویژه ای برای دانش آموختگان در نظر گرفته سده تا توانمندی های خود را در کنار غرفه های  دانشگاه ها ارائه دهند.

  کارگر با اشاره به همکاری های مختلف با سفارت خانه ایران در کشورهای بازار هدف صادرات فرش بیان کرد: در این نمایشگاه ٩١ بازرگان خارجی(خریدار عمده فرش دستباف) که ٥٣نفر ایرانی و ٣٨نفر ایرانی مقیم خارج از کشور برای توسعه صادرات حضور خواهند داشت.

  وی با بیان اینکه آمریکا و ژاپن جزو بازارهای هدف صادرات هستند، ادامه داد: ١٤نفر از این بازرگانان از کشور آمریکا و ١٤نفر از ژاپن از این نمایشگاه دیدن خواهند کرد.

  رئیس مرکز ملی فرش بیان کرد: در کنار این نمایشگاه هفتمین جشنواره فرش برتر با هدف الگوسازی و معرفی دستبافته های با کیفیت و بهبود فرآیند تولید فرش و با شعار نوگرایی و نوآوری و توجه به بازار در عین حفظ اصالت برگزار خواهد شد.

  کارگر در پاسخ به سوالی مبنی بر صادرات فرش در سالهای گذشته گفت: از سرگیری صادرات فرش دستباف به آمریکا یک اتفاق خوب بود و از سال ٢۰١۰بدلیل تحریم مستقیم تا ژانویه ٢۰١٦ میزان صادرات صفر بود و این درحالی است که در سال ٢۰۰٩میزان صادرات ٨۰ میلیون دلار بوده است.

  رئیس مرکز ملی فرش ادامه داد: صادرات ایران به آمریکا قبل از تحریم ١٦.٥ درصد کل صادرات فرش دستباف بوده و با از سرگیری صادرات به آمریکا در سال گذشته ٣٥۰میلیون دلار صادرات مستقیم به ٨۰کشور دنیا داشته ایم.

  وی با اشاره به آمارهای صادرات فرش گفت:در چهار ماهه نخست سال جاری طبق آمار گمرک،٨٩ میلیون دلار صادرات فرش دستباف صورت گرفته که نسبت به مدت مشابه سال قبل ٧.٣ درصد رشد ارزشی داشته است.

  کارگر در خصوص آمار اشتغال در صنعت فرش دستباف گفت: آمار دقیقی وجود ندارد اما تخمین زده می شود که حدود یک میلیون نفر در صنعت فرش دستباف شاغل باشند که از این تعداد ٧۰۰هزار نفر قالیباف فعال تمام وقت هستند.

  وی در خصوص بیمه قالیبافان نیز گفت: فقط ٣٢۰ هزار نفر بیمه هستند، در حالیکه ٥٩۰نفر برای بهره مندی از بیمه تامین اجتماعی معرفی شده اند و علت هم کمبود نقدینگی است و برای بیمه ٥۰۰ هزار نفر اعتباری حدود هزار میلیارد تومان نیاز است.

  برچسب ها
  دکه مطبوعات
  • نمایشگاه صنعت گاز
  • نمایشگاه تخصصی مبلمان منزل و دکوراسیون داخلی شیراز
  • نمایشگاه بین المللى پزشکی
  • نمایشگاه مبلمان شهری
  • شماره ۳۱ ماهنامه
  • ماشین
  • مبلمان
  • ماهنامه
  • ماهنامه
  آخرین بروزرسانی ۱۰ روز پیش
  آرشیو

  دانلود با کیفیت