نمایشگاه توانمندی های تعاون و مشاغل خرد در بیرجند برپا می شود

عصر نمایشگاه- معاون تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی گفت: سومین نمایشگاه توانمندی ها تعاون و مشاغل خرد همزمان با هفته تعاون در مرکز استان برپا می شود.

نمایشگاه توانمندی های تعاون و مشاغل خرد در بیرجند برپا می شود
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۰۱ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرنمایشگاه»به نقل از ایرنا ؛ حسن سروری افزود: این نمایشگاه با هدف معرفی الگوهای موفق تعاون و مشاغل خرد، توسعه بازار و تعاملات شبکه، حمایت از مشاغل خرد و توسعه اشتغال ارزان قیمت برنامه ریزی شده است.
  وی گفت: برای تحقق شعار سال جاری 'اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال' همزمان نمایشگاه مشاغل خرد نیز نخستین بار در استان برگزار می شود.
  وی تعاونی ها را بنگاه هایی دانست که می توانند به توسعه و شبکه سازی مشاغل خرد کمک کنند و اضافه کرد: همچنین تعاونی ها و مشاغل خرد می توانند به ایجاد اشتغال ارزان قیمت و کم هزینه نیز کمک کنند.

  ** ثبت نام 80 تعاونی و مشاغل خرد در نمایشگاه امسال
  به گزارش ایرنا، سروری از ثبت نام 80 تعاونی و مشاغل خرد در نمایشگاه امسال خبر داد و گفت: برای هزینه های نمایشگاه توسط صندوق کارآفرینی امید تسهیلات 30 میلیون ریالی با نرخ سود چهار درصد به این افراد پرداخت می شود.
  وی عنوان کرد: اسکان رایگان برای غرفه داران با مسافت بالای 60 کیلومتر از مرکز استان و امتیاز و اولویت اعطای تسهیلات در سال جاری برای تعاونی هایی که در نمایشگاه شرکت کنند از جمله حمایت هایی است که برای متقاضیان حضور در نمایشگاه داده لحاظ خواهد شد.
  معاون تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: این نمایشگاه 13 تا 19 شهریور امسال همزمان با هفته تعاون در محل دائمی نمایشگاه بین المللی بیرجند برپا می شود.
  748 هزار و 416 نفر در 992 تعاونی فعال خراسان جنوبی عضویت دارند که از این تعداد 100 هزار و 919 نفر زن و بقیه مرد هستند.
  با ایجاد این تعداد تعاونی فعال زمینه اشتغال 11 هزار و 917 نفر در بخش تعاون فراهم شده است.
  مجموع سرمایه گذاری در تعاونی های استان که با 14 گرایش فعالیت دارند، 285 میلیارد و 623 میلیون ریال است.
  بیشترین تعداد تعاونی های استان به ترتیب با 321 شرکت مربوط به خدمات، 190 مورد تعاونی های صنعتی و 176 مورد مربوط به تعاونی های بخش کشاورزی است.
  تعاونی سهام عدالت و تامین نیاز صنوف خدماتی هر یک با هشت مورد کمترین تعداد شرکت های تعاونی استان را تشکیل می دهند.

  برچسب ها
  دکه مطبوعات
  • شماره ۳۱ ماهنامه
  • ماشین
  • مبلمان
  • ماهنامه
  • ماهنامه
  • ماهنامه
  • نمایشگاه ۲۶
  • نمایشگاه ۲۳
  • نمایشگاه ۲۲
  آخرین بروزرسانی ۱۹ روز پیش
  آرشیو
  آخرین اخبار

  دانلود با کیفیت