مدیران خودرو

رئیس صندوق نوآوری اعلام کرد:

تسهیلات ۳۰ میلیونی به دانش‌بنیان ها برای شرکت در نمایشگاههای خارجی

عصر نمایشگاه- رئیس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی از ارائه تسهیلات به شرکتهای دانش بنیان برای حضور در رویدادها و نمایشگاه‌های بین‌المللی خبر داد.

تسهیلات ۳۰ میلیونی به دانش‌بنیان ها برای شرکت در نمایشگاههای خارجی
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرنمایشگاه»به نقل از مهر ، بهزاد سلطانی گفت: برای نخستین بار صندوق نوآوری و شکوفایی تسهیلاتی را برای حضور شرکت‌های دانش بنیان در راستای حضور در رویدادها و نمایشگاه‌های بین‌المللی در نظر گرفته است.

  وی با اشاره به تسهیلات ارائه شده به شرکت‌های دانش‌بنیان حاضر در جیتکس 2017 افزود: امسال برای اولین بار به شرکت‌های دانش‌بنیان حاضر در پاویون ایران در نمایشگاه جیتکس، 10 میلیون تومان تسهیلات از سوی صندوق نوآوری و شکوفایی و 15 میلیون تومان نیز از طرف معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری پرداخت شده است.

  رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی اضافه کرد: در مجموع در این دوره از نمایشگاه جیتکس، 25 میلیون تومان وام بلاعوض از سوی صندوق نوآوری و شکوفایی و همچنین معاونت علمی ریاست جمهوری به شرکت های دانش بنیان پرداخت شده است.

  سلطانی با بیان اینکه هر شرکتی تا سقف 30 میلیون تومان می‌تواند از تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی بهره‌مند شود، گفت: این تسهیلات تنها مشمول حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات نمی‌شود و شرکت‌های دانش‌بنیان در سایر حوزه‌ها نیز برای حضور در نمایشگاه‌های بین‌المللی و داخلی می‌توانند از این تسهیلات بهره‌مند شوند.

  وی هدف عمده ارائه تسهیلات به شرکت های دانش بنیان برای حضور در رویدادهای بین المللی را توسعه صادرات برشمرد و افزود: شرکت‌های دانش‌بنیان نیز در قالب حضور در پاویون و  حضور مستقل در نمایشگاه‌های بین‌المللی می‌توانند تسهیلات دریافت کنند و فرایند دریافت آن نیز بسیار راحت است.

  رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی تاکید کرد: حمایت‌های صندوق نوآوری و شکوفایی صرفا از شرکت‌های دانش‌بنیان تایید صلاحیت شده از سوی معاونت علمی ریاست جمهوری است.

  سلطانی عنوان کرد: از مجموع شرکت های دانش بنیان در کشور بیش از 4 هزار تقاضای دریافت تسهیلات داشتیم که 2هزار و 210 تقاضا تاکنون مصوب شده و تسهیلات دریافت کرده اند.

  وی افزود: از حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات مجموعا 258 مصوبه داشتیم که 126 میلیارد تومان تسهیلات به آنها ارائه شده است.

  رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی اظهار داشت: حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات دومین صنعت بزرگ کشور است که از این محل تسهیلات دریافت کرده‌اند و به ترتیب تهران، اصفهان و یزد جزو استان‌های پیشرو در این فناوری هستند.

  سلطانی گفت: مطابق مصوبه هیات عامل از ابتدای مهرماه سال 1394 دفتر توانمندسازی صندوق با مدیریت رضا نقی زاده با هدف حمایت از ارتقا توانمندی‌های شرکت‌های دانش‌بنیان تشکیل شده است.

  وی تاکید کرد: در اولین قدم دفتر توانمندسازی اقدام به ارائه برنامه راهبردی توانمندسازی شرکت های دانش بنیان در صندوق نوآوری و شکوفایی کرد که متشکل از 7 برنامه راهبردی و 49 برنامه عملیاتی ذیل برنامه‌های راهبردی است. 

  رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی گفت:در این طرح های راهبردی به طرف دریافت کننده خدمت که شرکت‌های دانش‌بنیان هستند توجه شده و همچنین به طرف ارائه کننده خدمات توانمندسازی که شرکت‌های تجاری سازی و مشاوره ای هستند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ماهنامه نمایشگاه
    • شماره ۳۱ ماهنامه
    • ماهنامه
    • ماهنامه
    • ماهنامه
    • نمایشگاه ۲۶
    • نمایشگاه ۲۳
    • نمایشگاه ۲۲
    • نمایشگاه ۲۷
    آخرین بروزرسانی ۵ ماه پیش
    آرشیو

    دانلود با کیفیت