هجدهمین نمایشگاه فن بازار از تاریخ ۲۲ تا ۲۶ آذر ماه سال جاری در تهران برگزار می شود

عصر نمایشگاه- معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت گفت: ۱۷ درصد از شرکت‌های دانش بنیان ۷۰ درصد از تولید و خلق ثروت را در اختیار دارند که بیشتر این شرکت‌ها مستقر در وزارت صنعت، معدن و تجارت هستند.

هجدهمین نمایشگاه فن بازار از تاریخ ۲۲ تا ۲۶ آذر ماه سال جاری در تهران برگزار می شود
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرنمایشگاه» به نقل از خبرگزاری فارس، برات قبادیان معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت در نشست ستاد ملی هفته پژوهش و فناوری که با حضور مسئولان دستگاه‌های اجرایی منتخب در وزارت علوم برگزار شد، گفت: 17 درصد از شرکت‌های دانش بنیان 70 درصد از تولید و خلق ثروت را در اختیار دارند که بیشتر این شرکت‌ها مستقر در وزارت صنعت، معدن و تجارت هستند.
  وی در زمینه اهمیت برگزاری هفته پژوهش به صورت مشترک با وزارت علوم اظهار داشت: هفته پژوهش فرصتی است تا اقدامات انجام شده فی مابین صنعت و دانشگاه در یک فضای مشترک به نمایش گذاشته شود تا از نزدیک، بتوانیم تعاملات بیشتری ایجاد کنیم.
  معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به آمار واحدهای صنعتی در کشور و لزوم رسوخ فناوری در صنایع کشور اظهار داشت: ما نزدیک به 90 هزار واحد صنعتی در کشور داریم که اگر این واحدها بخواهند با روند فعلی در مسیر دانش بنیان شدن قرار بگیرند، سال ها به طول خواهد انجامید. در این راستا، حضور دانشگاهیان، مراکز پژوهشی و پارک‌های علم و فناوری می‌توانند روند دانش بنیان شدن صنایع و گسترش R&D در صنعت را تسریع کنند.
  وی در ادامه با تأکید بر نقش علم و فناوری در صنعت افزود: متأسفانه هنوز اقتصاد ما از حالت خام فروشی خارج نشده و یکی از راه کارهای عملی در این زمینه، رسوخ علم و فناوری در تولیدات و صنایع می باشد.
  وی در ادامه افزود: مطمئناً توسعۀ علم و فناوری در صنایع و گسترش R&D برای صنعت سرمایه محسوب می‌شود و این تفکر می‌تواند یکی از راه های برون رفت از خام فروشی و ایجاد ارزش افزوده باشد.
  برات قبادیان در زمینه تعاملات فی مابین وزارت علوم و وزارت صنعت در هفته پژوهش افزود: خوشبختانه امسال سومین سال همکاری مشترک در برگزاری هفته ملی پژوهش و فناوری با وزارت علوم هستیم. برگزاری برنامه هایی شبیه هفته ملی پژوهش و فناوری می تواند در فرهنگ سازی ادبیات و فهم مشترک فی مابین صنعت و دانشگاه نقش به سزایی داشته باشد.
  گفتی است، هجدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و فن بازار از تاریخ 22 تا 26 آذر ماه سال جاری در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران برگزار خواهد شد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • شماره ۳۷
    • نمایشگاه
    • ماهنامه نمایشگاه
    • شماره ۳۱ ماهنامه
    • ماهنامه
    • ماهنامه
    • ماهنامه
    • نمایشگاه ۲۶
    • نمایشگاه ۲۳
    آخرین بروزرسانی ۱۰ ماه پیش
    آرشیو

    دانلود با کیفیت