برپایی نمایشگاه کتاب و صنایع دستی ایران در غنا

عصر نمایشگاه- مراسم روز ملی جمهوری اسلامی ایران با برپایی نمایشگاه کتاب و صنایع دستی کشورمان در غنا برگزار شد.

برپایی نمایشگاه کتاب و صنایع دستی ایران در غنا
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر نمایشگاه» به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، مراسم روز ملی جمهوری اسلامی ایران، از سوی سفارت کشورمان در سالن کنفرانس هتل بین‌المللی «هالیدی این» آکرا  با حضور مقامات سیاسی، دینی، سفرا و کارداران‌های سفارتخانه‌های خارجی، وزیر امور مذهبی کابینه دولت غنا و خبرنگاران رسانه‌ای این کشور برگزار شد.

  در این مراسم مالکی، سفیر کشورمان در غنا، انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی (ره) را انقلابی برای مبارزه با ظلم و بی‌عدالتی دانست و گفت: انقلاب اسلامی آزادی و استقلال را به جامعه هدیه داد و می‌خواهد از مظلومین جهان حمایت کند.

  در ادامه سفیر کشورمان مواردی را در خصوص موفقیت بزرگ کشورمان در انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای، خطرات افراط‌گرایی و تروریسم، سیاست حمایت از آفریقا و توسعه روابط دوجانبه با غنا بیان کرد.

  اشاره به نتایج سفر اخیر مقامات سیاسی و اقتصادی دو کشور برای گسترش روابط، اعطای بورسیه تحصیلی به دانشجویان برتر غنا، برگزاری ششمین کمیسیون مشترک ایران و غنا در نوامبر 2017 و مهم‌ترین اتفاقات منجر به توسعه روابط ایران و غنا، از دیگر محورهای سخنان سفیر در این مراسم بود.

  وزیر امور دینی غنا هم به نمایندگی از دولت این کشور، با تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و بیان اهمیت روابط دوجانبه غنا با ایران، و اشاره به گام‌های جدی دو کشور در اعتلای روابط، برای موفقیت روزافزان ایران اسلامی دعا کرد.

  در حاشیه این مراسم، نمایشگاهی از کتاب‌ها و صنایع دستی ایران از سوی رایزنی فرهنگی ایران در غنا برپا شد که مورد استقبال و بازدید میهمانان قرار گرفت.

  هم‌چنین در بخش رسانه‌ای، پخش فیلم‌های مستند از دستاوردهای انقلاب اسلامی به همراه فیلم آشنایی با گردشگری ایران، زینت‌بخش مراسم بود.

  برچسب ها
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر