مدیرکل میراث فرهنگی خراسان‎جنوبی خبر داد:

تبدیل شدن موزه ارگ کلاه فرنگی به نمایشگاه تاریخ سیاسی و اجتماعی خراسان‌جنوبی

عصر نمایشگاه- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان‎جنوبی گفت: فصل اول موزه ارگ کلاه فرنگی بیرجند به اتمام رسیده و این محل به مکانی برای نمایشگاه تاریخ سیاسی و اجتماعی استان تبدیل می‎شود.

تبدیل شدن موزه ارگ کلاه فرنگی به نمایشگاه تاریخ سیاسی و اجتماعی خراسان‌جنوبی
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر نمایشگاه» به نقل از فارس، حسن رمضانی پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه، اظهار داشت: امسال در تمام شهرهای خراسان‎جنوبی ویژه برنامه‎هایی با هدف معرفی آئین‌‏های نوروزی، جاذبه‎های تاریخی و طبیعی و صنایع دستی اجرا می‎شود.

  وی از برگزاری جشنواره بهارنارنج به مدت 5 شب در باغ گلشن طبس خبر داد و گفت: همچنین اجرای موسیقی، برنامه‎های متنوع فرهنگی و هنری و برپایی بازارچه‎های صنایع دستی از دیگر برنامه‎های پیش‌‏بینی شده در باغ گلشن طبس است.

  مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان‎جنوبی ارائه فرآورده‎های لبنی، جشنواره عشایر و مسابقه شترسواری را از برنامه‎های پیش‏‌بینی شده در شهرستان بشرویه ذکر کرد و ادامه داد: طی این ایام جشنواره نان محلی در منطقه نمونه گردشگری تون فردوس هر شب با برنامه‎های متعدد برگزار می‎شود.

  رمضانی از ایجاد بازارچه صنایع دستی در ورودی شهر، اجرای موسیقی، تورهای نیم‌روزه از مبدأ سرایان به مقصد کویر، رصد ستارگان با استقرار ابزار و وسایل مناسب را از برنامه‎های پیش‎بینی شده در شهرستان سرایان بیان کرد و افزود: همچنین در منطقه نمونه گردشگری بوذرجمهر قاین موسیقی‎های مقامی اجرا می‎‎شود.

  وی برنامه‎های پیش‎بینی شده در شهرستان بیرجند را آئین کوزه‌شکنی در باغ و عمارت اکبریه، اجرای موسیقی مقامی در باغ‌‏های تاریخی شهرستان، برپایی چادرهای عشایری و اجرای برنامه استقبال از بهار با خواندن سروده‎هایی در وصف بهار، راه‎اندازی بازارچه ثابت صنایع دستی در ورودی شهر با استقرار 10 غرفه، طبخ غذای محلی و پخت نان و ارائه دمنوش‎های محلی اعلام کرد.

  مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان‎جنوبی از افتتاح دهکده گردشگری و بازارچه صنایع دستی از عصر امروز در شهرستان خوسف خبر داد و گفت: در مابقی شهرستان‏‌ها نیز ویژه برنامه‎های نوروزی اجرا می‎‏شود.

  رمضانی از افزایش دو برابری غرفه‌‏های صنایع دستی به نسبت سال گذشته در خراسان‏‌جنوبی خبر داد و یادآور شد: امسال 25 بازارچه صنایع دستی با 300 غرفه در شهرستان‌‏ها راه‌‏اندازی می‌‏شود.

  وی با اشاره به اینکه جهت معرفی آثار تاریخی و گردشگری استان قریب به 100 هزار نسخه تبلیغات نوشتاری در مبادی ورودی شهرها توزیع می‎شود، تبیین کرد: همچنین با هماهنگی سازمان میراث فرهنگی  رالی سفور جهت بهره‏‌مندی گردشگران استان برگزار می‏‌شود.

  مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان‎جنوبی شعار گردشگری امسال خراسان‌‏جنوبی را "به رنگ ارغوان، به طعم زعفران" عنوان کرد و افزود: فصل اول موزه ارگ کلاه فرنگی بیرجند به اتمام رسیده و این محل به مکانی برای نمایشگاه تاریخ سیاسی و اجتماعی استان تبدیل می‎شود.

  رمضانی از استقرار پلیس راهور در 42 نقطه استان، استقرار پایگاه‎های امداد و نجات هلال احمر در 60 نقطه استان، فعالیت 93 اکیپ اورژانس 115 در جاده‎های استان، کشیک شبانه‎روزی 34 دفتر بیمه و استقرار 23 اکیپ امداد خودرو در جاده‎های استان خبر داد.

  وی به فعالیت 22 اقامتگاه بوم‎گردی در استان با ظرفیت اسکان روزانه 650 نفر در روز  اشاره کرد و بیان داشت: سال گذشته سه میلیون و 860 هزار نفر به استان وارد شدند که یک میلیون و 440 هزار نفر در استان اقامت داشتند.

  مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان‎جنوبی بیشترین بازدیدهای انجام شده در سال گذشته را بازدید از باغ گلشن طبس، مجموعه باغ و عمارت اکبریه و جاذبه‎های گردشگری و تاریخی فردوس ذکر کرد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  دکه مطبوعات
  • ماهنامه نمایشگاه
  • نمایشگاه صنعت گاز
  • نمایشگاه تخصصی مبلمان منزل و دکوراسیون داخلی شیراز
  • نمایشگاه بین المللى پزشکی
  • نمایشگاه مبلمان شهری
  • شماره ۳۱ ماهنامه
  • ماشین
  • مبلمان
  • ماهنامه
  آخرین بروزرسانی ۴ ماه پیش
  آرشیو
  آخرین اخبار

  دانلود با کیفیت