نشست‌های بنیاد سعدی در نمایشگاه کتاب

عصر نمایشگاه- بنیاد سعدی امسال با دو غرفه مجزا و برگزاری نشست‌ در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران حضور دارد.

نشست‌های بنیاد سعدی در نمایشگاه کتاب
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر نمایشگاه» به نقل از ایسنا، این بنیاد به عنوان متولی آموزش و گسترش زبان فارسی در جهان، ضمن حضور در سی و یکمین نمایشگاه کتاب تهران، نشست ­هایی را با حضور رییس و معاونان  بنیاد سعدی و همچنین فارسی آموزانی از کشورهای روسیه، صربستان، کره جنوبی، بنگلادش، هند، غنا، مالزی، سریلانکا، آمریکا و ... برگزار می کند.

  فارسی آموزان میهمان غرفه بنیاد سعدی که درحال حاضر در دانشگاه های علامه طباطبایی، علوم پزشکی  تهران، تربیت مدرس و شهید بهشتی مشغول تحصیل هستند، در نشستی از علت علاقه خود به زبان فارسی و یادگیری آن و ویژگی های ادبیات فارسی خواهند گفت.

  اولین نشست بنیاد سعدی روز یکشنبه 16 اردیبهشت ماه  رونمایی از کتاب آموزش زبان فارسی « مینا» جلد 2 خواهد بود که به همراه کتاب های فرهنگستان زبان و ادب فارسی، بنیاد دایره المعارف اسلامی، شورای تحول و ارتقاء علوم انسانی و کتاب مرجع با حضور غلامعلی حدادعادل و مولفان انجام خواهد شد.

  در همین روز نشست ادبی « مقایسه تطبیقی ادبیات معاصرایران و بنگلادش و نقش استادان زن بنگالی در گسترش زبان و ادبیات فارسی در این کشور» با حضور حداد عادل، رئیس بنیاد سعدی، سفیر، نویسندگان و استادانی از بنگلادش و  همچنین مصطفی مستور برگزار خواهد شد.

  سیدباقرسخایی، دبیر بنیاد سعدی و سفیر سابق کشورهای خلیج فارس و تونس، موضوع « نقش زبان فارسی در دیپلماسی عمومی» و فرهاد پالیزدار، معاون امور بین الملل بنیاد سعدی« وضعیت زبان فارسی در جهان» را در نشست روز سه شنبه 18 اردیبهشت ماه از ساعت 12 تا 13:30 تشریح خواهند کرد.

  همچنین در همان روز رونمایی از کتاب های «چارچوب»، «گام اول با زبان واسط عربی»، ویرایش دوم «ایرانشناسی» با حضور رضامراد صحرایی، معاون آموزش و پژوهش بنیاد سعدی و  دیگر مولفان انجام خواهد شد. نشست ها در «سرای ملل» جنب بازار جهانی برگزارخواهد شد.

  بنا بر اعلام این خبر، رونمایی از کتاب منی بعزاوی، نویسنده کشور تونس، با عنوان « رحله بالف رحله» ( یک سفر مانند هزار سفر) با حضور این نویسنده و نمایندگانی از بنیاد سعدی و تونس ازدیگر برنامه های بنیاد سعدی در سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران خواهد بود.

  کارشناسان بنیاد سعدی امسال در نیم طبقه سالن شبستان، بازار جهانی سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران،  در دو غرفه مجزا حضور دارند و آماده ارائه مشاوره به دانشجویان خارجی و فارسی آموزان هستند.

  سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از تاریخ 12 تا 22 اردیبهشت ماه در مصلای امام خمینی(ره) برگزار می شود.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  دکه مطبوعات
  • ماهنامه نمایشگاه
  • نمایشگاه صنعت گاز
  • نمایشگاه تخصصی مبلمان منزل و دکوراسیون داخلی شیراز
  • نمایشگاه بین المللى پزشکی
  • نمایشگاه مبلمان شهری
  • شماره ۳۱ ماهنامه
  • ماشین
  • مبلمان
  • ماهنامه
  آخرین بروزرسانی ۴ ماه پیش
  آرشیو
  آخرین اخبار

  دانلود با کیفیت