آلمان ۱۸ سال بی وقفه در نمایشگاه کتاب تهران شرکت داشته است

عصر نمایشگاه- مدیر پروژه های بین المللی نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت گفت: آلمان تنها کشور اروپایی است که از سال ۲۰۰۰میلادی بدون وقفه در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران حضور داشته است.

آلمان ۱۸ سال بی وقفه در نمایشگاه کتاب تهران شرکت داشته است
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر نمایشگاه» به نقل از ایرنا, کلودیا دوربی (Claudia Dorby) در حاشیه سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران گفت: حضور علاقه مندان به کتاب در نمایشگاه بین المللی تهران بسیار جالب است و در نخستین روزهای بازگشایی با ازدحام بسیار مردم مواجه بودیم.

  وی از برگزاری این دوره از نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در محل مصلی استقبال کرد و گفت: قرار گرفتن امسال نمایشگاه کتاب در مصلی و در مرکز تهران رفت و آمد و دسترسی به این محل را برای بسیاری آسان ساخته است.
  دوربی به استقبال مردم و ناشران ایرانی از غرفه مشترک آلمان و نمایشگاه بین المللی کتاب فرانکفورت اشاره کرد و گفت: ایران هم هرساله با حضور در نمایشگاه بین المللی کتاب فرانکفورت گام هایی برای تحکیم روابط فرهنگی بین دو کشور برداشته است و معتقدیم کتاب و برگزاری چنین نمایشگاه هایی موجب نزدیکی فرهنگی بین کشورها می شود.
  وی ادامه داد: در زمینه ترجمه، هم اکنون آثار ادبی و کلاسیک ایران به زبان آلمانی برگردانده شده و با مطالعه کتابها می توان موارد زیادی درباره دیگر کشورها فرا گرفت.
  این فعال حوزه نشر آلمان به این نکته اشاره کرد که در مدارس ابتدایی در آلمان دو فرهنگ و تمدن ایران و مصر به کودکان آموزش داده می شود.
  نمایشگاه بین المللی کتاب فرانکفورت موسوم به «Frankfurter Buchmesse» هر ساله به مدت پنج روز در اواسط ماه اکتبر در نمایشگاه تجارت فرانکفورت آلمان برگزار می شود که به گفته دوربی سه روز نخست این نمایشگاه به کارشناسان و ناشران اختصاص داده می شود و دو روز پایانی نیز برای عموم است.
  در سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، غرفه مشترک آلمان با بیش از ٣٥۰ عنوان کتاب متعلق به ١٥۰ ناشر آلمانی شرکت کرده و نمایشگاه بین المللی کتاب فرانکفورت با 18 ناشر آلمانی حضور دارد.
  نمایشگاه بین المللی کتاب تهران یک رویداد فرهنگی است که هر ساله در اواسط اردیبهشت ماه برپا می شود، نخستین دورهٔ این در سال 1366 در محل دائمی نمایشگاههای بین‌المللی تهران واقع در بزرگراه چمران برگزار شد.
  نمایشگاه امسال نیز از 12 تا 22 اردیبهشت ماه در مصلای امام خمینی (ره) تهران دایر است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  دکه مطبوعات
  • ماهنامه نمایشگاه
  • نمایشگاه صنعت گاز
  • نمایشگاه تخصصی مبلمان منزل و دکوراسیون داخلی شیراز
  • نمایشگاه بین المللى پزشکی
  • نمایشگاه مبلمان شهری
  • شماره ۳۱ ماهنامه
  • ماشین
  • مبلمان
  • ماهنامه
  آخرین بروزرسانی ۴ ماه پیش
  آرشیو
  آخرین اخبار

  دانلود با کیفیت