مدیران خودرو

نمایشگاه خوشنویسی و تذهیب در مَشق تُرنج

عصر نمایشگاه- شب عید فطر امسال، نگارخانۀ صفوی میزبان اولین نمایشگاه گروهی خوشنویسی و تذهیب مشق ترنج است که با حضور اساتید در کنار هنرمندان جوان ممتاز خوشنویسی و نگارگری از شهرهای اصفهان، تهران، تبریز، ساری، آمل و شیراز برگزار می‌شود.

نمایشگاه خوشنویسی و تذهیب در مَشق تُرنج
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر نمایشگاه» به نقل از ایمنا, الناز رجبیان اظهار کرد: گالری صفوی با سیاست حمایت از هنرمندان و آثار فاخر هنری در راستای آشنایی هنر در میان مردم گام برمی‌دارد و تلاش می‌کند تا با برگزاری نمایشگاه‌هایی از این دست بتواند رونق اقتصادی بیشتری نیز در بازار هنر ایجاد کند.

  مدیر گالری صفوی افزود: این چندمین برنامۀ نمایشگاهی است که با همکاری امیر رجایی به عنوان نمایشگاه‌گردان، در گالری صفوی برگزار می‌شود و خوشحال هستیم که این‌بار میزبان هنرمندان خوشنویس شهر اصفهان و دیگر شهرهای ایران هستیم. هم‌چنین این گالری شرایطی را مهیا کرده است تا مانند برخی نمایشگاه‌های قبلی بتوانیم طی چندین شب ورکشاپ(کارگاه) هنر خوشنویسی و تذهیب را نیز در ایوان کافه صفوی برگزار کنیم.

  ایجاد گفتمان علمی و تولید دانش ​

  امیر رجایی نمایشگاه‌گردان «مشق تُرنج» نیز ضمن قدردانی از حمایت همه جانبه اساتید پیشکسوت از این حرکت جمعی گفت: قرار گرفتن پیشکسوت‌های هر شاخه هنری در کنار جوانان با استعداد آن رشته، می‌تواند باعث ایجاد انگیزه و ارتقاء سطح کیفی آثار هنرمندان جوان شود. در این مجموعه نمایشگاه خوشنویسی نیز تلاش داریم تا مانند نمایشگاه‌های قبل ازجمله نگارگری، طراحی و بسیاری دیگر، با کنار هم قرار دادن تعداد قابل توجهی از هنرمندان این رشته‌ها بتوان سیر و روند تغییر و تحولات عرصۀ هنرهای امروز ایران را بررسی کنیم.

  این استاد دانشگاه افزود: در این نمایشگاه‌ها با دعوت از اساتید دانشگاه‌ها، دانشجویان و پژوهش‌گران عرصۀ هنر تلاش می‌کنیم تا حلقۀ واسطی بین فضای هنری و پژوهشی- دانشگاهی ایجاد کرده و با بازخوانی و مطالعه بر روی آثار هنری شرکت یافته بتوانیم با عرضه آثار هنری در نمایشگاه منجر به ایجاد گفتمان علمی و تولید دانش نیز بشویم. امید داریم که با همکاری پژوهشگران بتوانیم در اختتامیه نمایشگاه و ورکشاپ‌ها، جلسه نقد و بررسی و سخنرانی و ارائه مقاله نیز داشته باشیم.

  تاکید بر ترویج و آموزش هنرهای فاخر ایرانی

  مینا حسن‌زاده از دیگر فعالان عرصۀ پژوهش هنر که در برگزاری نمایشگاه «مشق ترنج» همکاری دارد در زمینۀ برگزاری ورکشاپ‌ها گفت: یکی از رویکردهای این قبیل نمایشگاه‌ها بحث ترویج و آموزش هنرهای فاخر ایرانی است. در طول برگزاری نمایشگاه تلاش می‌کنیم تا با برگزاری ورکشاپ‌های رایگانی از این دست، بتوانیم در ذهن مخاطبان و جوانان بازدیدکننده برای ورود به این هنرها انگیزه ایجاد کنیم و مردم بتوانند با اساتید این رشته‌ها آشنا شده و در صورت تمایل برای آموزش به آن‌ها مراجعه کنند.

  در نمایشگاه «مشق ترنج» امیر رجایی به عنوان نمایشگاه‌گردان فعالیت دارد و نمایشگاه با همکاری مینا حسن‌زاده برگزار می‌شود، هم‌چنین عاطفه یزدانی نیز به عنوان دستیار نمایشگاه‌گردان مشارکت و همکاری دارد.

  نمایشگاه «مشق ترنج» پنج‌شنبه 24 خردادماه ساعت 17 افتتاح می‌شود و علاقمندان به مدت دو هفته تا ششم تیرماه هر روز صبح‌ها ساعت 10 تا 13 و بعد از ظهرها ساعت 17 تا 23 می‌توانند به نگارخانه صفوی، واقع در خیابان خاقانی، حدفاصل خواجه پطروس و وحید، جنب کوچه شماره 31 مراجعه کنند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • نمایشگاه
    • ماهنامه نمایشگاه
    • شماره ۳۱ ماهنامه
    • ماهنامه
    • ماهنامه
    • ماهنامه
    • نمایشگاه ۲۶
    • نمایشگاه ۲۳
    • نمایشگاه ۲۲
    آخرین بروزرسانی ۲ ماه پیش
    آرشیو
    آخرین اخبار

    دانلود با کیفیت