مدیران خودرو

نخستین نمایشگاه صنعت اسب از ۲۸ تا ۳۱ خرداد در نمایشگاه شهرآفتاب برگزار می‌شود

عصر نمایشگاه- نخستین نمایشگاه بین المللی صنعت اسب، حیوانات همزیست و فرآورده‌ها ۲۸ تا ۳۱ خردادماه سال جاری در محل نمایشگاه بین‌المللی شهرآفتاب برگزار می‌شود.

نخستین نمایشگاه صنعت اسب از ۲۸ تا ۳۱ خرداد در نمایشگاه شهرآفتاب برگزار می‌شود
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر نمایشگاه» به نقل از  روابط عمومی‌ و امور بین‌الملل نمایشگاه اسب ، حیوانات همزیست و فرآورده‌‌ها، این نمایشگاه در فضایی بالغ بر 20 هزار مترمربع و در بخش‌های مختلف برگزار خواهد شد و در طول روزهای برگزاری این رویداد برنامه‌های متنوعی شامل هنرهای رزمی سواره، رژه اقوام با نژادهای مختلف اسب ایرانی، نمایش سگ‌های کار و پرش با اسب در معرض دید عموم بازدیدکنندگان قرار می‌گیرد.
  این  اولین نمایشگاه بین‌المللی اسب، حیوانات همزیست و فرآورده‌ها است که در سطح بین‌المللی برگزار می‌شود و بازدیدکنندگانی از کشورهای مختلف در کنار سفیر و نمایندگان فرهنگی آنها در طول روزهای برگزاری این نمایشگاه از آن بازدید خواهند داشت.
  مهدی فحار، مجری برگزاری نخستین نمایشگاه بین‌المللی اسب، حیوانات همزیست و فرآورده‌ها مساحت این نمایشگاه را 20 هزار مترمربع اعلام کرد و افزود: این نمایشگاه شامل یک اصطبل متمرکز است که برای نگهداری اسب‌هایی که قرار است در  شوی اسب یا بازی چوگان، عملیات اسب‌های پلیسی( کارازل) و عملیات کمان‌گیری روی اسب در این نمایشگاه شرکت کنند، تدارک دیده شده است.
  وی با بیان اینکه امکانات کاملی برای این اسب‌ها در نظر گرفته شده است، تصریح کرد:‌ طبق برنامه زمان‌بندی شده اسب‌ها  در  مانژ (محوطه نمایش ) اصلی که با  خاک سیلیس فرش شده است و سکوهای وی‌آی پی و سی‌ای پی دارد،  وارد می‌شوند.
  فحار تصریح کرد:‌ مانژ( محوطه نمایش)  اصلی به ارتفاع 10 سانتیمتر با سیلیس و الیاف فرش شده است و 600 صندلی بتنی و 60 میز چهار نفره وی آی پی و 40 مبل سی‌آی پی  نیز برای این نمایشگاه تدارک دیده شده است.
  وی خاطرنشان کرد: همچنین مانژ اصلی استیجی هم برای اجرای  موسیقی زنده ،ای ای دی تبلیغاتی در آن تدارک دیده شده است.
  وی با بیان اینکه محوطه اصلی نمایشگاه  در سالن A پنج نمایشگاه بین‌المللی شهر آفتاب برگزار می‌شود، اظهار کرد:‌ این محوطه 3500 متر از پیرامون خود را نیز پوشش می‌دهد .
  مجری برگزار کننده نمایشگاه اسب تصریح کرد: حیوانات همزیستی هم که برای حضور در نمایشگاه انتخاب شده‌اند شامل 25 قلاده سگ کار از نژادهای مختلف، شتر لاما، قوی سیاه و طاوس است و در قسمت غرفه‌ها نیز 3 هزار مترمربع به فضای غرفه‌ها اختصاص داده شده است که در این غرفه‌ها صنایع وابسته شامل مکمل‌ها، خوراک دام و داروها عرضه می‌شود.
  فحار عنوان کرد:‌ ارگان‌های مختلف و شرکت‌‌هایی که خدمات آموزشی، پزشکی و دامپزشکی دارند نیز در بخش‌هایی از فضای غرفه‌ها مستقر می‌شوند و برخی غرفه‌ها نیز کار فرهنگی خواهند داشت.
  وی افزود: در نمایشگاه اسب یکی از سالن‌ها به نمایش هنرهای تجسمی و قناری اختصاص یافته است که دریک سالن 5 هزار مترمربعی 2 هزار مترمربع به نمایش آثار هنری شامل 30 مجمسه از اساتید به نام ایران و 85 اثر نقاشی از هنرمندان نقاش مطرح کشور به معرض نمایش در می‌اید.
  مجری برگزاری نخستین نمایشگاه بین‌المللی اسب، حیوانات همزیست و فرآورده‌ها خاطرنشان کرد:‌ بخشی از این سالن نیز به قناری‌ها اختصاص یافته است و 2000 متر مربع فضا برای نمایش 500 قفس قناری پیش‌بینی شده است.
  وی عنوان کرد:‌ 2هزار متر فضا در نمایشگاه به سیاه‌ چادرهای اقوام مختلف با پوشش‌های محلی اختصاص یافته است و در محوطه باز نیز تعدادی مجمسه حیوانات که از جاذبه بصری بالایی برخوردار است در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت.
  فحار تصریح کرد:‌ تاکنون 50 شرکت برای حضور در نمایشگاه نهایی شده  است و 114 اسب از نژادهای مختلف درکنار 25 قلاده سگ در روزهای متفاوت نمایشگاه شوی مربوط به خود را خواهند داشت.
  وی ادامه داد:‌ نخستین نمایشگاه اسب، حیوانات همزیست و فرآورده‌ها 27 خرداد در ساعت سه بعداز ظهر با حضور اصحاب رسانه ، مسئولان دولتی و مهمانان ویژه‌ای که برای مراسم دعوت شده‌اند، افتتاح خواهد شد و از 28 تا 31 خرداد ماه نیز هر روز از ساعت 10صبح تا 6 بعداز ظهر این نمایشگاه آماده حضور بازدیدکنندگان، علاقه‌مندان و فعالان این صنعت خواهد بود.
  مجری برگزاری نخستین نمایشگاه بین‌المللی اسب، حیوانات همزیست و فرآورده‌ها تصریح کرد:‌ بازدید از نمایشگاه رایگان است اما خانواده‌هایی که علاقه‌مند هستند از صندلی‌هایی که  در سالن نمایش برای بازید از برنامه‌های تدارک دیده شده استفاده کنند می‌توانند به سامانه تیکت ایت مراجعه کنند.در غیر این صورت می‌توانند به صورت ایستاده و رایگان از این شو بازدید کنند.

  وی افزود: یگان‌های ویژه از جمله ارگان‌هایی هستند که در نمایشگاه حضور خواهند داشت و پلیس‌های سوار که از ویترین‌های پلیس ایران بوده و اسب‌های تربیت‌ شده‌ای دارند در این نمایشگاه برنامه‌هایی خواهند داشت و نیروی انتظامی به صورت تمام‌قد از حضور آنها درنمایشگاه اسب حمایت کرده است.
  فحار  با اشاره به حمایت وزارت‌خانه‌ها،‌ ارگان‌ها و دستگاهها از برگزاری نمایشگاه اسب تصریح کرد:‌ وزارت جهادکشاورزی، فدارسیون‌های اسب سواری و چوگان، سازمان‌های دامپزشکی از جمله دستگاههایی هستند که از برگزاری این رویداد حمایت کرده‌اند و در روز افتتاح هم وزیرجهاد کشاورزی، فرماندهی یگان‌های ویژه ناجا، رئیس فدراسیون سوارکاری، 15 سفارت خارجی و بنیادهای فرهنگی انها، شهرداری‌ها، نمایندگانی از شورای شهر و نمایندگان مجلس و فدراسیون‌های مختلف حضورخواهند داشت.
  وی خاطرنشان کرد:‌ همچنین 125 چهره هنری و ورزشی معروف، انجمن اوتیسم ایران و نمایندگانی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در طول روزهای برگزاری نمایشگاه در این رویداد مهم شرکت خواهند داشت.
  مجری برگزاری نخستین نمایشگاه بین‌المللی اسب، حیوانات همزیست و فرآورده‌ها خاطرنشان کرد:‌ پیش‌بینی می‌شود بازدیدکنندگانی از استان‌های کرمان، یزد، فارس و اصفهان در این نمایشگاه حضور داشته باشند که کار دعوت از آنها انجام شده است و به صورت گروهی و در قالب تور نمایشگاهی از نخستین نمایشگاه اسب و حیوانات همزیست بازدید خواهند داشت.
  وی افزود:‌نختسین نمایشگاه اسب، حیوانات همزیست و فرآورده‌های رویدادی ترکیبی است که شامل بخشهای مهم فرهنگی،‌ورزشی و هنری است و اولین بار در سالن‌های مدرن نمایشگاه شهر‌افتاب در معرض بازدید عمومی قرار خواهد گرفت و اتفاقی خوشایند برای خانواده‌ها و فعالان اسب‌سواری و ورزش اسب در کشور است.
  فحار با اشاره به جنبه بین‌المللی نمایشگاه اسب خاطرنشان کرد:‌ در اولین دوره نمایشگاهی با این ویژگی و عنوان ، تجهیزات سوارکاری شرکتی از امارات  به معرض نمایش در می‌اید و پیش‌بینی این است که سفیر و نماینده فرهنگی اغلب کشورهایی که روابط مناسبی با ایران دارند از نمایشگاه اسب بازدید کنند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • نمایشگاه
    • ماهنامه نمایشگاه
    • شماره ۳۱ ماهنامه
    • ماهنامه
    • ماهنامه
    • ماهنامه
    • نمایشگاه ۲۶
    • نمایشگاه ۲۳
    • نمایشگاه ۲۲
    آخرین بروزرسانی ۲۷ روز پیش
    آرشیو
    آخرین اخبار

    دانلود با کیفیت