۲۸ تیر؛

نمایشگاه بین المللی صنعت سنگ و معدن در تهران برپا می شود

عصر نمایشگاه- ده ها شرکت داخلی و خارجی از ایران و دیگر کشورهای جهان از ۲۸ تا ۳۱ تیرماه با حضور در دهمین نمایشگاه بین المللی سنگ‌، معدن و ماشین‌آلات وابسته؛ نوین ترین تولیدات، صنایع، تجهیزات، ماشین آلات و خدمات خود را به نمایش می گذارند

نمایشگاه بین المللی صنعت سنگ و معدن در تهران برپا می شود
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۶ تير ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر نمایشگاه» به نقل از روابط عمومی دهمین نمایشگاه بین المللی سنگ‌، معدن و ماشین‌آلات وابسته؛ در این نمایشگاه بیش از 215 شرکت داخلی و خارجی از جمهوری اسلامی ایران و کشور های مختلف جهان حضور و مشارکت دارند که از این تعداد 160 شرکت داخلی و 55 شرکت دیگر هم خارجی و از کشورهای آلمان، ایتالیا، چین، ترکیه و اسپانیا هستند.

  دهمین نمایشگاه بین المللی سنگ‌، معدن و ماشین‌آلات وابسته در فضایی بالغ بر 25 هزار متر مربع در سالن های 6-7-8-9-27 و فضای باز نمایشگاهی و در چهار بخش اصلی اکتشاف، استخراج، فرآوری و صادرات برگزار می شود و در آن کارخانجات سنگبری، معادن سنگ ، سازندگان ماشین آلات معدن و حفاری و فرآوری سنگ، تولید کنندگان ابزارآلات فرآوری معدن و صادرکنندگان و وارد کنندگان با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.

  قرار است همزمان با برگزاری این نمایشگاه؛ چند هیئت بازرگانی، تجاری و سرمایه گذاری از کشورهای مختلف با حضور در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران، ضمن بازدید از سالن ها و غرفه های نمایشگاهی؛ با تولید کنندگان، تجار، بازرگانان و انجمن های تولیدی سنگ کشورمان وارد مذاکرات تجاری شوند.

  برگزاری چند نشست تخصصی و علمی با حضور استادان دانشگاه و متخصصان با موضوعات مختلف از جمله «هنر، شهر و محیط زیست»،« چالش های سنگ»،«معماری و سیمای شهر»،« ارتقاء تکنولوژی برندیگ و استاندارد سازی»،« نگاهی به آثار معمار بزرگ اروپایی آنجلو منجاروتی» و«راز سنگ و چالش های اجرایی» و انتخاب غرفه برتر توسط اساتید معماری و طراحی داخلی؛ از جمله برنامه های جانبی دهمین نمایشگاه بین المللی سنگ‌، معدن، ماشین‌آلات و تجهیزات است.

  یافتن بازارهای جدید و توسعه صادرات مواد سنگی جمهوری اسلامی ایران به کشورهای مختلف جهان، تلاش برای رونق و توسعه تولید ملی، بهبود فضای کسب و کار و معرفی ظرفیت‏های کشورمان در حوزه این صنعت برای جهانیان برخی از مهمترین اهداف برگزاری این نمایشگاه است.

  سنگ و فعالیت بر روی آن در ایران سابقه 4هزار ساله دارد و کشور ما دارای ذخایر عظیم انواع سنگ مختلف تزئینی است به نحوی که در حال حاضر ایران چهارمین ذخایر بزرگ معدن‌های سنگ جهان را در اختیار دارد.

  در سال 1368 فقط 330 معدن در کشور وجود داشت اما امروز در کشور هزار و 800 معدن با 6000 کارخانه سنگبری وجود دارد اما با این همه ، سهم ما از صادرات سنگ‌های تزئینی ناچیز است.

  صادرات سنگ خام و سنگ فرآوری کشورمان حدود 200 میلیون دلار است که سنگ خام بیشترین حجم صادراتی را دارد و متاسفانه سنگ فرآوری شده، نقش بسیار کمرنگی در صادرات دارد. البته برنامه‌ریزی شده است که در یک برنامه 5 ساله این رقم به 2 میلیارد دلار افزایش یابد.

  جمهوری اسلامی ایران بیش از 60 میلیارد تن ذخایر مواد معدنی دارد که چهار میلیارد تن آن ذخایر سنگ‏های تزیینی است و برگزاری این نمایشگاه فرصتی است تا در چارچوب اقتصاد مقاومتی، تلاش شود تا صنعت معدن را جایگزین صنعت نفت کرد.

  دهمین نمایشگاه بین المللی سنگ‌، معدن و ماشین‌آلات وابسته از 28 تا 31 تیر از ساعت10 تا 18در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران آماده بازدید علاقه مندان است.­

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  دکه مطبوعات
  • نمایشگاه
  • ماهنامه نمایشگاه
  • شماره ۳۱ ماهنامه
  • ماهنامه
  • ماهنامه
  • ماهنامه
  • نمایشگاه ۲۶
  • نمایشگاه ۲۳
  • نمایشگاه ۲۲
  آخرین بروزرسانی ۲ سال پیش
  آرشیو

  دانلود با کیفیت