نمایشگاه دست ساخته‌های زنان در یاسوج افتتاح شد

عصر نمایشگاه- نمایشگاه دست ساخته‌های زنان مهارت آموخته سرپرست خانوار با حضور مشاور وزیر کشور و استاندار کهگیلویه و بویراحمد در مرکز آموزش فنی و حرفه ای سرآبتاوه یاسوج افتتاح شد.

نمایشگاه دست ساخته‌های زنان در یاسوج افتتاح شد
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر نمایشگاه» به نقل از ایرنا، مشاور وزیر کشور و مدیرکل امور بانوان و خانواده وزارت کشور روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از این نمایشگاه اظهار داشت: در حوزه امور بانوان و خانواده استانداری کشور یکی از سیاست‌های اصلی دولت در راستای اقتصاد مقاومتی و تولید از کالای داخلی توانمند سازی زنان سرپرست خانوارها است.
  فریبا نظری پور کیایی افزود: بسترهای لازم توسط دولت برای ارتقای توانمند سازی زنان در کشور به روش‌های گوناگون فراهم شده است.
  نظری پور کیایی بیان کرد: دولت تسهیلات ویژه و ارزان قیمت در زمینه‌هایی از جمله مشاغل روستایی و عشایری، مشاغل خانگی و دیگر موارد برای افراد جویای کار و اشتغال قرار داده است.
  مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: این نمایشگاه با همکاری فنی و حرفه‌ای، حوزه زنان و خانواده استانداری و با مشارکت زنان مهارت آموخته سرپرست خانوار برپا شد.
  آذرصفایی نیا افزود: هفت مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای استان و سه آموزشگاه آزاد صنایع تولیدی خود را در این نمایشگاه در معرض دید علاقه‌مندان قرار داده‌اند.
  وی عنوان کرد: این رویداد با هدف معرفی صنایع دستی استان کهگیلویه و بویراحمد و به منظور حمایت از کالای داخلی برپا شده است.
  مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: توانمندسازی زنان سرپرست خانوار در اولویت کاری اموربانوان و خانواده استانداری است.
  نظری پورکیائی مشاور وزیر کشور به همراهی استاندار کهگیلویه و بویراحمد و جمعی از مسئولان از نزدیک از کارگاه‌های cnc، تأسیسات، جوشکاری، مکانیک، برق صنعتی، لوله کشی، تعمیر موتور بنزینی و کارگاه تعمیرلوازم خانگی مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای سرآبتاوه یاسوج بازدید کرد.
  جاجیم بافی، رنگرزی سنتی، سفره بافی، نمدمالی، نی چیت بافی، مشته بافی، رندبافی، گچمه بافی، ریسندگی، سوزن دوزی، سنگ‌های قیمتی سبدبافی، رودوزی‌های سنتی و سیاه چادر بافی از مهمترین رشته‌های صنایع دستی در این استان است.
  کهگیلویه و بویراحمد با 713 هزار نفر جمعیت در جنوب غربی ایران قرار دارد و این استان بیش از 16 هزار کیلومترمربع مساحت دارد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  دکه مطبوعات
  • ماهنامه نمایشگاه
  • نمایشگاه صنعت گاز
  • نمایشگاه تخصصی مبلمان منزل و دکوراسیون داخلی شیراز
  • نمایشگاه بین المللى پزشکی
  • نمایشگاه مبلمان شهری
  • شماره ۳۱ ماهنامه
  • ماشین
  • مبلمان
  • ماهنامه
  آخرین بروزرسانی ۳ ماه پیش
  آرشیو
  آخرین اخبار

  دانلود با کیفیت