مدیران خودرو

در بازدید از نمایشگاه توانمندی‌های اقتصادی بوسنی

سفیر کشورمان در سارایوو بر گسترش همکاری‌های اقتصادی با بوسنی تاکید کرد

عصر نمایشگاه- سفیر کشورمان در سارایوو به دعوت مقامات کانتون اوناسانا به‌عنوان مهمان ویژه در مراسم افتتاحیه نمایشگاه توانمندی‌های اقتصادی و صنعتی شهر بیهاج شرکت کرد.

سفیر کشورمان در سارایوو بر گسترش همکاری‌های اقتصادی با بوسنی تاکید کرد
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر نمایشگاه» به نقل از ایسنا، محمود حیدری سفیر جمهوری اسلامی ایران در بوسنی هرزگوین پس از بازدید از این نمایشگاه،  ضمن دیدار با رییس اتاق بازرگانی کانتون اوناسانا، در مورد همکاری‌های اقتصادی بین تجار و تولیدکنندگان بوسنیایی و ایرانی گفت‌وگو کرد.

  وی همچنین با تاکید بر گسترش همکاری‌های اقتصادی دو کشور اظهار کرد: ایران کشوری بزرگ با بیش از  80 میلیون نفر جمعیت است که در منطقه  خاورمیانه واقع شده و  محل تلاقی کشورهای زیادی از جمله کشورهای آسیای مرکزی، قفقاز و کشورهای حاشیه خلیج فارس است. همچنین ایران دارای ظرفیت و پتانسیل زیادی بوده و اقتصاد قوی و قدرتمندی دارد. شرکت‌های ایرانی علاقه‌مند هستند تولیدات ایرانی را به بوسنی و هرزگوین صادر کنند و از گسترش همکاری با شرکت‌های بوسنیایی استقبال می‌کنند.

  حیدری در ادامه با اشاره به برگزاری نمایشگاه‌های اقتصادی در ایران گفت: طی چند ماه آینده چند نمایشگاه اقتصادی از جمله نمایشگاه توانمندی‌های صنعتی ایران، نمایشگاه حمل و نقل، نمایشگاه محصولات دانش‌بنیان و نمایشگاه دارو و تجهیزات پزشکی در ایران برگزار می‌شود.

  وی همچنین ابراز امیدواری کرد که شرکت‌های علاقه‌مند بوسنیایی در نمایشگاه‌های ایران حضور داشته باشند.

  نیهاد شوشنیار رییس اتاق بازرگانی بیهاج نیز با استقبال از گسترش همکاری‌های اقتصادی بین کانتون اوناسانا و استان‌های ایران گفت: تجار و شرکت‌های بوسنیایی از گسترش همکاری‌های اقتصادی بین دو کشور استقبال کرده و علاقمندی خود را جهت همکاری با شرکت‌های ایرانی اعلام کرده‌اند.

  وی خاطرنشان کرد: ایران دارای اقتصادی قوی و با ثبات بوده و دارای ظرفیت‌های اقتصادی خوبی است و ما از همکاری با شرکت‌های ایرانی استقبال می‌کنیم.

  لازم به ذکر است؛ در این نمایشگاه شرکت‌هایی از آلمان، ایتالیا، ژاپن، کرواسی و ده‌ها شرکت بوسنیایی حضور یافته و تولیدات خود را به معرض نمایش گذاشته‌اند.

  همچنین در افتتاحیه این نمایشگاه نخست‌وزیر کانتون اوناسانا، شهردار بیهاج، وزیر کشاورزی فدراسیون بوسنی هرزگوین، رئیس اتاق بازرگانی خارجی بوسنی و جمعی دیگر از مقامات محلی شرکت داشتند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • نمایشگاه
    • ماهنامه نمایشگاه
    • شماره ۳۱ ماهنامه
    • ماهنامه
    • ماهنامه
    • ماهنامه
    • نمایشگاه ۲۶
    • نمایشگاه ۲۳
    • نمایشگاه ۲۲
    آخرین بروزرسانی ۶ ماه پیش
    آرشیو
    آخرین اخبار

    دانلود با کیفیت