نمایشگاه زیرساخت‌های کشاورزی، رهیافتی برای مقابله با بحران آب

عصر نمایشگاه:دبیر ستاد اجرایی «هشتمین نمایشگاه تکنولوژی زیرساخت های کشاورزی» گفت: این نمایشگاه رهیافتی برای مقابله با بحران کمبود آب است.

نمایشگاه زیرساخت‌های کشاورزی، رهیافتی برای مقابله با بحران آب
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۴ - ۱۵:۱۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر نمایشگاه» به نقل از مهر، منصور انصاری درباره ضرورت برگزاری و اهداف این نمایشگاه، اظهارداشت: از ده سال قبل تاکنون موضوع کاهش سطح سفره‌های آب زیرزمینی، از سوی برخی شخصیت‌های کشاورزی، صاحب نظران محیط زیست و همچنین بعضی مطبوعات تخصصی مطرح شد که غالبا موضوع صرفه جویی در آب بخش کشاورزی و استفاده از روش‌های نوین آبیاری را مطرح می‌کردند.

  وی با بیان اینکه در ادامه همین مباحث ضرورت سازماندهی و برگزاری نمایشگاهی که حاوی توانمندی‌های طراحی مهندسی و ساخت تجهیزات، شیرآلات، لوله و اتصالات پلی اتیلن باشد، مطرح شد، افزود: در نهایت این طرح در قالب یک نمایشگاه با حضور تعدادی از سازندگان، تولید کنندگان و وارد کنندگان در یک فضای غیر نمایشگاهی شکل گرفت و گسترش یافت؛ ضمن اینکه در سال دوم مجموعه شاخص‌های زیرساختی همچون نهاده‌ها (کود، سم، بذر)، سازه‌های گلخانه ای، ماشین‌ها و ادوات کشاورزی به موضوع و عنوان نمایشگاه مذکور افزوده شد.

  دبیر ستاد اجرایی گفت: به همین دلیل نمایشگاه؛ «تکنولوژی زیرساخت های کشاورزی» که تکمیل کننده تمامی فرایند در عرصه زیرساخت‌هاست، عنوان گرفت.

  وی با بیان اینکه هشتمین نمایشگاه «تکنولوژی زیرساخت های کشاورزی» عرصه‌ای برای رقابت و حضور داوطلبانه شرکت‌ها و سازندگان است، گفت: بنابراین بخش عمده‌ای از نمایشگاه به شرکت‌های طراحی مهندسی، سازنده و وارد کننده تجهیزات آبیاری اختصاص یافته و بخش‌های دیگر حضور کمرنگی دارند، به ویژه امسال که به دلیل سرما امکان سازماندهی در فضای باز وجود نداشت به ناگزیر اولویت به بخش آبیاری داده شد.

  انصاری افزود: تلاش ما این است که سال آینده با انتخاب زمان مناسب‌تر، دامنه کار به تمامی بخش‌های تکنولوژی زیرساخت‌ها گسترش یابد و نمایشگاه در سطحی وسیع‌تر و با تعداد بیشتری از شرکت‌های فعال در این عرصه برگزار شود.

  دبیر ستاد اجرایی در پاسخ این سوال که چرا استان البرز و شهرستان کرج به عنوان محل برگزاری نمایشگاه انتخاب شده است؟ گفت: به رغم کمبود فضای نمایشگاهی مناسب در این استان از آنجا که شهرستان کرج از دیرباز پایتخت کشاورزی کشور به شمار رفته و حاوی بزرگترین دانشکده کشاورزی کشور، موسسات مطالعاتی، تحقیقاتی فراوان، هنرستان‌های کشاورزی و در عین حال همجوار با تهران و 7 استان مهم کشاورزی کشور است، مناسب‌ترین مکان برای برگزاری این نمایشگاه تخصصی به شمار می‌رود.

  انصاری ادامه داد: علاوه بر این، دسترسی کشاورزان از سراسر کشور به کرج بسیار راحت تر از دسترسی آنان به محل نمایشگاه های بین المللی تهران با حجم عظیم و غیر قابل پیش بینی ترافیک است.

  وی افزود: این نمایشگاه علاوه بر جنبه ترویجی، آموزشی و معرفی توانمندی‌های کشور، توجه سیاستمداران و تصمیم گیران را به این موضوع مهم کشور جلب می‌کند که توانایی‌های تکنیکی، تولیدی و طراحی مهندسی لازم برای تحقق تجهیز سالانه 400 هزار هکتار از زمین های باغی و زراعی به سامانه‌های نوین آبیاری وجود دارد.

  براساس این گزارش هشتمین نمایشگاه «تکنولوژی زیرساخت های کشاورزی» از 24 تا 27 آذرماه در استان البرز، شهرستان کرج برگزار می شود.

   

  جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی عصر نمایشگاه (http://telegram.me/asrenamayeshgah) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • شماره ۳۷
    • نمایشگاه
    • ماهنامه نمایشگاه
    • شماره ۳۱ ماهنامه
    • ماهنامه
    • ماهنامه
    • ماهنامه
    • نمایشگاه ۲۶
    • نمایشگاه ۲۳
    آخرین بروزرسانی ۸ ماه پیش
    آرشیو
    آخرین اخبار

    دانلود با کیفیت