صالحی در دیدار با جاگاریان:

نمایشگاه کتاب تهران فرصتی برای توسعه روابط فرهنگی ایران و روسیه است

عصر نمایشگاه: معاون فرهنگی وزارت ارشاد و سفیر روسیه در ایران دیدار و درباره روابط فرهنگی دو کشور به ویژه حضور روسیه به عنوان مهمان ویژه بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران گفت و گو کردند.

نمایشگاه کتاب تهران فرصتی برای توسعه روابط فرهنگی ایران و روسیه است
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۰۷ دی ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری « عصر نمایشگاه » به نقل از فارس،سید عباس صالحی در دیدار با «لوان جاگاریان» حضور دو کشور در نمایشگاه های کتاب مسکو و تهران را به عنوان مهمان ویژه فرصت مغتنمی برای تقویت ارتباطات فرهنگی ارزیابی کرد و گفـت: البته در حال حاضر روابط فرهنگی دو کشور در سطح بسیار خوبی قرار دارد و امسال وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران دو بار به کشور روسیه سفر کرده اند که این موضوع نشان از سطح خوب این روابط دارد.

  معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن قدردانی از میزبانی روسیه از ایران در نمایشگاه کتاب مسکو، حضور ایران در این نمایشگاه را به عنوان مبدأ توسعه و تقویت بیشتر ارتباطات فرهنگی دو کشور دانست و اظهار داشت: حضور ایران در نمایشگاه کتاب مسکو کمک مناسبی برای توسعه فرهنگی به ویژه در حوزه نشر و کتاب بود و ما هم به این حضور صرفا به عنوان یک برنامه موردی نگاه نمی کنیم و آن را آغازی برای فصل جدید ارتباطات فرهنگی می دانیم.

  وی حضور دو کشور به عنوان مهمان ویژه در نمایشگاه های کتاب مسکو و تهران را دریچه ای برای ارتباطات بعدی در حوزه فرهنگ معرفی کرد و گفت: به طور مثال در زمان برگزاری نمایشگاه کتاب مسکو علاوه بر برنامه های غرفه ایران در نمایشگاه، اساتید زبان روسی از دانشگاه های ایران و مراکز علمی و فرهنگی مثل بنیاد سعدی در نشست های متعددی که در حاشیه و بخش جنبی نمایشگاه برگزار شد حضور پیدا کردند.

  وی در این راستا همچنین به انتشار دو کتاب «شاهنامه کاترین» و «کتابشناسی آثار روسی در ایران» همزمان با نمایشگاه کتاب مسکو اشاره کرد.

  صالحی ادامه داد: دو نمایشگاه کتاب تهران و مسکو فرصتی مغتنم برای پایدار و مستمر شدن خطوط ارتباطات فرهنگی دو کشور است و به همین دلیل ما انتظار داریم کشور روسیه به عنوان مهمان ویژه بیست و نهمین نمایشگاه کتاب تهران بسیار قدرتمند و با برنامه در این نمایشگاه حاضر شود. مثلا می‌توان از نویسندگان شاخص روسی دعوت شود تا در نمایشگاه و نشست های جانبی آن حاضر شوند تا فرصتی برای معرفی ادبیات معاصر روسیه در ایران فراهم شود.

  معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اهمیت ویژه اجتماعی و فرهنگی نمایشگاه کتاب تهران گفت: یکی از مهمترین ویژگی های نمایشگاه کتاب تهران گستردگی مخاطبان آن است که منحصر به تهران نبوده و از سراسر کشور در این نمایشگاه حضور پیدا می کنند و روسیه می تواند از حضور خود در این نمایشگاه استفاده حداکثری در حوزه فرهنگ داشته باشد.

  همچنین در این دیدار لوان جاگاریان با بیان اینکه روابط دو کشور ایران و روسیه در همه زمینه ها در رو به گسترش است، اظهار داشت: در این راستا می توان به 3 دیدار روسای جمهور دو کشور در سال جاری اشاره کرد.

  * جاگاریان: اهمیت نمایشگاه کتاب تهران برای ما روشن است

  سفیر روسیه در ایران گفت: اهمیت نمایشگاه کتاب تهران برای ما روشن است و برای کشور ما افتخار بزرگی است که به عنوان مهمان ویژه در این نمایشگاه حاضر می شویم و برای حضور هر چه بهتر در این رویدا برنامه داریم.

  وی ادامه داد: سال گذشته هم هیأت روسی از این نمایشگاه بازدید کرد و حتم دارم امسال به بهترین شکل و بسیار خوب، مناسب و موثر در نمایشگاه کتاب تهران حاضر خواهیم شد.

  لوان جاگاریان ادامه داد: همه تلاش خود را می کنیم تا آنطور که باید و شایسته سطح روابط دو کشور است در نمایشگاه کتاب تهران شرکت کنیم.

  وی اظهار داشت: به طور حتم آقای «ولادیمیر گریگوریف»؛ معاون آژانس فدرال چاپ و نشر و رسانه‌های گروهی فدراسیون روسیه در این نمایشگاه حضور خواهند داشت و طی تماس با مسکو گزارش این دیدار را به ایشان خواهم داد.

  گفتنی است کشور روسیه در بیست و نهمین نمایشگاه کتاب تهران به عنوان مهمان ویژه حضور خواهد داشت.

  پورسعیدخلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • شماره ۳۷
    • نمایشگاه
    • ماهنامه نمایشگاه
    • شماره ۳۱ ماهنامه
    • ماهنامه
    • ماهنامه
    • ماهنامه
    • نمایشگاه ۲۶
    • نمایشگاه ۲۳
    آخرین بروزرسانی ۴ ماه پیش
    آرشیو
    آخرین اخبار

    دانلود با کیفیت