معاون گردشگری خبر داد:

برگزاری نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران به صورت حضوری و مجازی

عصر نمایشگاه- معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی گفت: نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع‌دستی تهران، ماه آینده با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در همزیستی با ویروس کرونا به صورت حضوری و مجازی برگزار می شود.

برگزاری نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران به صورت حضوری و مجازی
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۰۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر نمایشگاه» به نقل از روابط‌عمومی معاونت گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، ولی تیموری با بیان این خبر گفت: طبق تصمیم‌گیری شورای سیاست‌گذاری نمایشگاه‌های گردشگری کشور و برنامه‌ریزی به عمل آمده، مقرر است «نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع‌دستی تهران» از تاریخ 5 لغایت 8 اسفندماه 1399 (26-23 فوریه 2021) به دو شکل حضوری و مجازی برگزار شود.

  وی با بیان اینکه اطلاع‌رسانی لازم به ذی نفعان داخلی و خارجی جهت حضور و مشارکت در نمایشگاه انجام گرفته است؛ افزود: به منظور عمل به پروتکل‌های بهداشتی ابلاغی از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا و به دنبال انجام هماهنگی‌های لازم با دستگاه‌های مرتبط در این زمینه، رعایت دستورالعمل‌های برگزاری نمایشگاه‌ها در دوران شیوع بیماری و حفظ سلامت غرفه‌داران و بازدیدکنندگان؛ بازدید حضوری از نمایشگاه فوق‌الذکر به شکل کنترل شده و با انجام پیش‌ثبت‌نام در قالب سهمیه‌های محدود روزانه امکان پذیر خواهد بود.

  معاون گردشگری در تشریح چگونگی برگزاری نمایشگاه به صورت مجازی گفت: در حال حاضر پلتفرمی به صورت دو بعدی و سه بعدی برای شرکت‌کنندگان در قالب غرفه‌دار و بازدیدکننده در نظر گرفته شده است و همانند نمایشگاه حقیقی، امکان ثبت‌نام، آشنایی با تعرفه‌ها، طراحی و غرفه‌آرایی، تبادل اطلاعات، امکان گفتگوی آنلاین و غیره مهیا شده است.

  تیموری همچنین در خصوص امکان برگزاری حضوری نمایشگاه تاکید کرد: در طراحی یکسان غرفه‌ها جداسازی بین بازدیدکنندگان و غرفه‌داران ملاحظات لازم مدنظر قرار گرفته است. همچنین نیاز است بازدیدکنندگان قبلاً در سایت مجری نمایشگاه ثبت‌نام کرده و ضمن احراز هویت با صدور کارت بارکددار بر اساس ظرفیت هر سالن امکان بازدید داشته باشند.

  وی با اشاره به اینکه 12 هزار متر برای غرفه‌های نمایشگاه گردشگری و صنایع‌دستی تهران پیش‌بینی شده است؛ تاکید کرد: طبق هماهنگی به عمل آمده با سازمان بین‌المللی نمایشگاه‌ها، اصول و پروتکل‌های برگزاری نمایشگاه در شرایط خاص بحران کرونا در سطح جهانی دریافت و در دستور کار قرار گرفته است.

  تیموری در ادامه خاطر نشان کرد: اغلب نمایشگاه‌هایی که در ایام انتشار بحران کرونا برگزار می‌شود؛ ویژه متخصصین است. در نمایشگاه پیش رو نیز به دلیل رعایت پروتکل‌ها، بیشتر بخش‌هایی که امکان برگزاری نیست قطعاً حذف می‌شوند و نمایشگاه بیشتر جنبه تخصصی خواهد داشت.

  معاون گردشگری همچنین گفت: در صورت وقوع شرایط فوق‌العاده و عدم امکان برگزاری حضوری نمایشگاه پیش رو، مبتنی بر شرایط حاکم بر انتشار ویروس کرونا و مصوبات ستاد مقابله با کرونا در آن ایام خاص، امکان انعطاف در برگزاری نمایشگاه لحاظ شده است تا تحت این شرایط تمرکز اصلی بر بخش مجازی باشد.

  لازم به ذکر است متقاضیان و علاقمندان جهت ثبت‌نام همزمان در دو بخش حضوری و مجازی نمایشگاه می‌توانند به تارنمای مربوطه به آدرس www.ihcx.ir مراجعه و یا برای کسب اطلاعات تکمیلی با شرکت مادر تخصصی توسعه ایرانگردی و جهانگردی به شماره 9-88678946 تماس حاصل نمایند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • شماره ۳۷
    • نمایشگاه
    • ماهنامه نمایشگاه
    • شماره ۳۱ ماهنامه
    • ماهنامه
    • ماهنامه
    • ماهنامه
    • نمایشگاه ۲۶
    • نمایشگاه ۲۳
    آخرین بروزرسانی ۲ سال پیش
    آرشیو
    آخرین اخبار

    دانلود با کیفیت