رئیس اتحادیه دوردگران و مبل فروشان آذربایجان شرقی بیان کرد

جای خالی تولیدات بومی در نمایشگاههای مبل تبریز

عصر نمایشگاه- رئیس اتحادیه دوردگران و مبل فروشان استان گفت: برخی مسئولین نمایشگاه حافظ منافع شخصی خود هستند و خاک تبریز را به پول می فروشند و عموما استانهای دیگر از این نمایشگاهها بهره می برند.

جای خالی تولیدات بومی در نمایشگاههای مبل تبریز
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۴ تير ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر نمایشگاه » به نقل از آناج، رشد و پیشرفت چشم گیر برخی صنایع از جمله مبل سازی در استان آذربایجان شرقی به ویژه شهر تبریز در دهه های اخیر، راه اندازی نخستین کارخانه ی صنعتی ساز و احداث شهرک مبلمان تبریز منجر به قرار گرفتن این استان به عنوان یکی از قطب های تولیدی مبل گردیده است.

  این صنعت در کنار فراهم نمودن زمینه ی اشتغال صدها نفر و در دست گرفتن بازار داخلی استان همواره مورد توجه بوده است اما در سالهای اخیر متاسفانه به واسطه ی افزایش نمایندگی های مبلهای وارداتی از سایر استانها و کشورهای همسایه این صنعت را با چالشهای اساسی مواجه گردیده است.

  در کنار این مسئله برگزاری متعدد نمایشگاه های مبلمان و سایر ملزومات خانگی همچون لوستر که عموما فرصتی بر ارائه ی محصولات سایر استانهاست عرصه را بر صنعتگران و تولیدکنندگان تبریزی تنگ کرده و موجبات افول بازار محلی را فراهم نموده است.

  در واکنش به وضعیت پیش آماده روز گذشته جمعی از تولیدکننده و فروشندگان مبل در مقابل اتاق اصناف تبریز تجمع و مراتب اعتراض خود را مبنی بر عدم حمایت از بخش تولید مبل در استان را اعلام کردند.

  ابراهیم ریحانی رئیس اتحادیه دوردگران و مبل فروشان استان در گفت و گو با خبرنگار سرویس اجتماعی آناج اظهار داشت: با توجه به عدم تمکین برخی از مسئولین استانی به قوانین وضع شده خارج از سایت نمایشگاهی اقدام به تشکیل نمایشگاه کرده اند.

  وی ادامه داد: در طول سه ماهه اول دو نمایشگاه در پارک شمیم پایداری برگزار شده است که با توجه به فرمایشات رهبر معظم انقلاب مبنی بر حمایت از تولید داخلی برگزاری این نمایشگاه ها با این امر مغایرت دارد.

  رئیس اتحادیه دوردگران و مبل فروشان استان با اشاره به اقدامات انجام یافته برای برخورد با چنین مشکلات خاطر نشان کرد: در ماه های قبل مشکلات را طی نامه ای به استانداری اعلام نمودیم و امروز نیز نامه ای از طرف سازمان صنعت و معدن به شخص آقای استاندار ارسال کردیم تا اصناف در این رکود اقتصادی کمی وضعشان بهبود یابد.

  وی به برگزاری دو نمایشگاه پشت سر هم در طول یک ماه اعتراض کرد و افزود: برخی مسئولین نمایشگاه حافظ منافع شخصی خود هستند و خاک تبریز را به پول می فروشند و در این نمایشگاه ها عموما استانهای دیگر بهره می برند.

  رئیس اتحادیه دورد گران و مبل فروشان استان با توجه به برگزاری نمایشگاه مبلمان در 21 تیر ماه، اظهار داشت: اعتراض صنعتگران به برگزاری نمایشگاه در خارج از سایت نمایشگاهی است، همانطور که در 21 ماه نمایشگاه قانونی برگزار خواهد شد و صنعت گران استان نیز حضور خواهند داشت، ولی ما به برگزاری نمایشگاه در مرداد ماه معترض هستیم.

  ریحانی در پایان گفت: برگزاری نمایشگاه های متعدد در سطح شهر مغایر با مسائل اقتصادی است، چه آنکه وجب از رونق افتادن فروشگاه های مبلمان شده و چرخه ی اقتصادی تولیدکنندگان را هم با مشکل مواجه خواهد کرد.

  باید منتظر ماند و دید که آیا مسئولان استانی تدبیری در راستای حمایت از تولیدکنندگان استانی اتخاذ خواهند نمود و آیا نمایشگاه های خارج از سایت برچیده خواهد شد یا نه؟!

  برچسب ها
  دکه مطبوعات
  • شماره ۳۱ ماهنامه
  • ماشین
  • مبلمان
  • ماهنامه
  • ماهنامه
  • ماهنامه
  • نمایشگاه ۲۶
  • نمایشگاه ۲۳
  • نمایشگاه ۲۲
  آخرین بروزرسانی ۲۰ روز پیش
  آرشیو
  آخرین اخبار

  دانلود با کیفیت