ورود قوه قضائیه به موضوع نمایشگاه بین المللی تهران

عصر نمایشگاه- رئیس شورای اسلامی شهر تهران در دیدار با دادستان کل کشور ضمن تقدیر از تعامل قوه قضاییه در حل چالش های شهری، خواستار ورود جدی دادستانی کل کشور به موضوع برگزاری نمایشگاه بین المللی تهران در خیابان سئول شد.

ورود قوه قضائیه به موضوع نمایشگاه بین المللی تهران
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۴ تير ۱۴۰۲ - ۱۸:۵۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر نمایشگاه» به نقل از همشهری آنلاین، نشست تخصصی رئیس و اعضای شورا با دادستان کل کشور در خصوص تشکیل کارگروه ویژه جهت هم افزایی و تعامل حوزه شهری و قضایی در مجموعه کاخ دادگستری با حضور مهدی چمران رییس شورای شهر تهران، سوده نجفی عضو هیات رییسه شورا، مهدی پیرهادی رییس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری و مهدی اقراریان عضو شورای شهر تهران با حجت الاسلام محمد جعفر منتظری دادستان کل کشور و برخی معاونین دستگاه قضا برگزار شد که در این نشست مسائل و معضلات پایتخت همچون ساخت و سازهای غیر مجاز، معتادین متجاهر، آلودگی هوا، معضلات زیست محیطی و ترافیکی مطرح و در خصوص راهکارهای حل آنان گفتگو و تبادل نظر شد.

  در ابتدای این جلسه مهدی چمران رییس شورای شهر تهران ضمن تقدیراز تلاشهای قوه قضاییه در خصوص ورود دادستانی کل کشور به مسئله نمایشگاه بین المللی تهران عنوان کرد: ساکنان محدوده خیابان سئول اعتراضات بسیار زیادی را در رابطه با برگزاری نمایشگاه‌های بزرگ به شورای شهر ارسال کرده بودند چرا که برگزاری نمایشگاه با توجه به حجم ایجاد اختلال در شریان های بزرگراهی منجر به وقوع مشکلاتی شده و شهروندان در حوزه دسترسی به بیمارستان و آمبولانس در مواقع ضروری با مشکل مواجه می‌شوند.

  وی ضمن ابراز امیدواری از ورود جدی دادستانی کل کشور به این مقوله خواستار تعیین تکلیف آن در آینده نزدیک شد.

  رییس شورای شهر تهران خواستار اهتمام ویژه دادستانی در صیانت حقوق عامه در حوزه ساخت و سازهای غیر مجاز در مناطق مختلف تهران شد و از همکاری مجموعه دستگاه قضا در این مورد بخصوص در ماجرای تخریب بناهای غیر مجاز در منطقه 19 شهرداری تهران قدردانی کرد.

  چمران در ادامه با اشاره به ورود با قاعده و برنامه ریزی قوه قضاییه در مقابله با برهم زنندگان امنیت ذهنی مردم در فضای مجازی، اظهار کرد: متاسفانه این قبیل اخبار در حوزه شهری هم بسیار است و انتظار داریم تا با زمینه سازی همکاری های اثر بخش از انتشار اخبار نادرست پیشگیری شده و شورا که وظیفه ذاتی خود را حل مسائل مهم شهر می داند در این مهم مأموریت خود را انجام دهد.

  رییس شورای شهر تهران در خصوص دیگر معضلات شهری از جمله مهاجرت های بی رویه و جولان اتباع بیگانه در پایتخت و افزایش وقوع جرائم از سوی آنان، تراکم بالای دستفروشی و تخریب چهره شهر، سد معبرها، ساخت و سازهای غیر مجاز و ... سخنانی را بیان کرد و خواستار طرح این مسائل بطور تخصصی در کارگروه ویژه ای که مقرر شده تا میان دادستانی، شورا و شهرداری برگزار شود، شد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • نمایشگاه ۴۷
    • نمایشگاه ۴۶
    • شماره ۳۷
    • نمایشگاه
    • ماهنامه نمایشگاه
    • شماره ۳۱ ماهنامه
    • ماهنامه
    • ماهنامه
    • ماهنامه
    آخرین بروزرسانی ۵ ماه پیش
    آرشیو
    آخرین اخبار

    دانلود با کیفیت