آی‌فود ۲۰۱۶ مشهد ؛

حضور شرکت نوشین فرد در آی‌فود ۲۰۱۶ مشهد

عصر نمایشگاه- "نوشین فرد" با بیش از نیم قرن سابقه بنیانگذار کلوچه و کوکی در کشور در نمایشگاه آی‌فود ۲۰۱۶ مشهد شرگت می کند .

حضور شرکت نوشین فرد در آی‌فود ۲۰۱۶ مشهد
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۵ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر نمایشگاه » به نقل از فودنا ، شاید آن زمان که مزه‌ی کلوچه‌های سنتی یکی از شیرینی‌فروشی‌های لاهیجان زبانزد مردم شده بود؛ کسی تصورش را هم نمی‌کرد که یک روز نام لاهیجان این قدر با مزه‌ی این کلوچه ‌ها پیوند بخورد. اما این روزها محال است کسی به خطه‌ی شمال و لاهیجان برود و کیک و کلوچه سوغات نبرد. اینها همه‌ نتیجه‌ی تلاش‌های مردی است که اگر چه امروز در میان ما نیست اما ثمره تلاش‌هایش هنوز هم برای ما خوش طعم و شیرین است.

  محمدعلی بگلری کارش را در سال 1332، با پخت نوعی شیرینی به روش سنتی شروع کرد. بگلری بزرگ در تهیه این کلوچه‌ها ابتکار به خرج داد؛ نتیجه مورد رضایت مشتریان بود؛ به قدری که بگلری را به این فکر انداخت کار را به نحوی توسعه بخشد و این طور بود که در سال 1353 اولین ماشین کلوچه سازی با پیشنهاد او طراحی و ساخته شد و نام او را نیز به عنوان یکی از پایه گذاران صنعت تولید کلوچه و کوکی در ایران مطرح کرد. امروز شرکت نوشین فرد؛ توسط همسر و پسران مرحوم بگلری به کار و فعالیت خود ادامه می‌دهد. بهانه‌ی گفتگوی ما با رئیس هیئت مدیره این شرکت که فرزند مرحوم بگلری بزرگ است ؛حضور این شرکت موفق در هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع غذایی(آی‌فود) است.در زیردر باره حضورشان به سوالاتی پرداخته ایم :

  به عنوان نخستین سوال از نام خانوادگی‌اتان و پیوندش با دو نام دیگر شروع کنیم؛ بگلری، لاهیجان، نوشین این سه اسم چه طور با هم پیوند خوره‌اند؟

  بگلری که همان‌طور که اشاره کردید نام خانوادگی من است و البته نام خانوادگی پدرم که از بنیانگذاران تولید کلوچه و کوکی در کشور است. لاهیجان هم وطن من است و خب امروز با کیک و کلوچه نوشین که عنوان محصول ماست همه‌جا معرفی شده است.

   این طور که شنیده‌ایم مرحوم پدرتان فرد مبتکری بود؛ در این باره بگویید.

  بله همین طور است ایشان به طور کل فرد خلاقی بودند. خیلی‌ها کیک و کلوچه در حد کارگاهی تولید می‌کنند و در همان حد هم کار را نگه می دارند اما پدر من علاوه بر توجه به ذائقه و سلیقه مردم سعی در تولید بیشتر ، با کیفیت‌تر و کاهش قیمت داشت و این شد که اولین ماشین تولید کلوچه را طراحی کرد و به تدریج با همین روحیه‌ی خلاقیت و نوآوری کار را توسعه داد. به طوری که کم کم با پیشرفت تکنولوژی و طراحی و ساخت فرهای تونلی پخت کلوچه توانستیم تحولی دیگر را در تولید انواع کلوچه به صورت اتوماتیک ایجاد کنیم و بدینوسیله نام شهرستان لاهیجان را به عنوان شهر کلوچه نوشین در ایران و جهان بشناسانیم.

  پدرم با خلاقیتی شگفت در تولید انواع شیرینی مانند کوکی و براونی و ... ذائقه مردم را به طرف محصولات نوشین جذب کرد و همواره در تولید کلوچه نوآوری های خاص خود را داشت.

  مدیر عامل شرکت در حال حاضر کیست؟

  شهربانو منتخب اقدامی با سابقه حدود شصت سال سابقه فعالیت در شرکت نوشین فرد مدیرعامل شرکت هستند  و من مفتخرم که فرزند و شاگرد ایشان در کار باشم.همیشه شنیده‌ایم که در پی هر مرد موفقی یک بانوی فداکار وجود دارد اما خب گاهی کمتر باور داریم مادر و پدر من در این سال‌ها همیشه با هم و در کنار هم کار را پیش برده‌اند و حقیقتا توفیق پدرم در سایه همکاری و مساعدت مادرم شکل گرفت.

  از کار گفتید؛ برویم سراغ کار؛ موقعیت و میزان موفقیت خودتان را در بازارهای داخلی و صادراتی چگونه ارزیابی می‌کنید؟

  باتوجه به استراتژی شرکت نوشین فرد که شاملِ تلاش مستمر جهت جلب رضایت مشتریان، تلاش در جهت افزایش حجم فروش محصولات، افزایش میزان کیفیت محصولات وتولید در راستای "حفظ محیط زیست برای همه نسل ها " است حضورمان را قابل قبول و در آینده بسیار پررنگ ترارزیابی  می‌کنم.

   بهانه‌ی گفتگوی ما حضور شرکت شما در نمایشگاه آی فود است حضور در چنین نمایشگاهی چه قدر در پیشبرد اهداف شرکتتان موثر است و با چه رویکردی در این نمایشگاه شرکت می کنید؟

  مسلما" حضور در این چنین نمایشگاه‌هایی به هرچه بیشتر شناساندن شرکت نوشین ودر عرضه محصولات باکیفیت و  درنتیجه افزایش رضایت مندی مشتریان و افزایش فروش موثر است. در هر حال مشتری باید به نحوی با محصول شما آشنا شود این آشنایی برای ما که تولید کننده بزرگ محسوب می‌شویم در چنین نمایشگاه‌هایی که فرصت برقراری ارتباط با خریداران بزرگ و همچنین بازارهای صادراتی را فراهم می‌کند؛ ضروری است.

   از آنجاکه نمایشگاه آی فود یک نمایشگاه بین الملی و باتوجه ویژه به بخش صادرات برنامه ریزی شده است، چه برنامه و اهدافی برای توسعه بخش صادراتی خود به خصوص کشورهای افغانستان ، پاکستان و تاجیکستان دارید؟

  اهداف صادراتی شرکت نوشین از جمله اهداف استراتژیک شرکت محسوب شده ودارای اهمیت فراوان است. در حال حاضر ما به بازارهای افغانستان دسترسی داریم و محصولات نوشین به این کشور صادر می شود و البته از بازرهای پاکستان و تاجیکستان هم غافل نیستیم و برنامه‌هایی برای ورود به این بازارها و صادرات محصولاتمان به این کشورها داریم. حضور در آی‌فود هم قطعا در این مسیر به ما کمک خواهد کرد.

  باتوجه به اینکه نمایشگاه صنایع غذایی و ماشین آلات مشهد به عنوان بزرگترین رویداد صنعت غذا در شرق کشور است، حضورشما در این نمایشگاه چه تأثیری در بر رشد بازارشما در این منطقه می‌تواند داشته باشد؟

  خراسان و به ویژه مشهد به علت حضور میلیونی زوار حضرت رضا(ع) همیشه به عنوان یکی از بازارهای مهم  مطرح بوده‌؛ معتقدم که حضوردر نمایشگاه صنایع غذایی و ماشین آلات مشهد باتوجه به توضیحات داده شده اثرات مثبت و مفیدی در افزایش سهم ما از این بازار خواهد داشت.

   چه برنامه‌هایی برای حداکثر بهره وری ازحضور درنمایشگاه تدارک دیده‌اید؟

  توقع ندارید که همه چیز را اینجا شرح دهم؛ شرکت نوشین‌فرد شرکت موفقی است که همیشه در چنین نمایشگاه‌هایی حضور پررنگ و اثرگذاری داشته است. بخشی از کارهای مربوط به حضور در چنین نمایشگاهی به طور معمول انجام شده مثل؛ غرفه‌سازی؛ معرفی شرکت در قالب‌های مختلف ِکاتالوگ،سی دی محصولات و ... اماقاعدتا کار به همین ها محدود نمی‌شود. شاید اینطور بگویم بهتر است ما با بیش از نیم قرن سابقه در این نمایشگاه و برای دومین سال پیاپی حضور داریم و البته که این حضور دیدنی است.

   به عنوان اخرین سوال؛ روند رشد نمایشگاه آی فود در سال های اخیر از منظر تعداد شرکت کنندگان متراژ نمایشگاهی و همینطور شرکت‌کنندگان خارجی چشمگیر بوده است ارزیابی شما باتوجه به حضورتان در ادوار گذشته این نمایشگاه چیست؟

  ما برای دومین سال پیاپی است که در این نمایشگاه حاضر می‌شویم خب سال گذشته باتوجه به بازخورد مثبت تصمیم به شرکت مجدد گرفتیم و این بار غرفه ای با مساحت بیشتری را آماده خواهیم کرد.

  برچسب ها
  دکه مطبوعات
  • شماره ۳۱ ماهنامه
  • ماشین
  • مبلمان
  • ماهنامه
  • ماهنامه
  • ماهنامه
  • نمایشگاه ۲۶
  • نمایشگاه ۲۳
  • نمایشگاه ۲۲
  آخرین بروزرسانی ۲ ماه پیش
  آرشیو

  دانلود با کیفیت