بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی مبلمان منزل آغاز به کار کرد

عصر نمایشگاه- بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی مبلمان منزل (HOFEX ۲۰۱۶ - Home Section) روز گذشته افتتاح شد.

بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی مبلمان منزل آغاز به کار کرد
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرنمایشگاه » به نقل از تسنیم، بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی مبلمان منزل (HOFEX 2016 - Home Section) با حضور حسین اسفهبدی معاون وزیر صنعت معدن و تجارت و مدیر عامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین المللی جمهوری اسلامی ایران و با حضور 404 تولیدکننده مبلمان آغاز به کار کرد.

  نمایشگاه مبلمان در فضای مفید نمایشگاهی با مساحت 43.000 مترمربع از 13 الی 16 مرداد ماه درمحل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود. در این نمایشگاه 6 مشارکت کننده از کشورهای ترکیه و لبنان حضور دارند.

  صنعت مبلمان از مهمترین شاخه‌های صنایع کوچک و متوسط دنیا با قدرت اشتغالزایی، ایجاد ارزش افروده و سرعت بازدهی اقتصادی خیلی بالاست. ارزش تولیدات جهانی این صنعت در سال 2015 بالغ بر 437 میلیارد دلار بوده است و ارزش تجارت بین المللی محصولات این صنعت در همین سال به 147 میلیارد دلار بالغ گردیده است.

  صنعت مبلمان ایران با حدود 30.000 واحد تولیدی و فروشگاهی، حدود 8٪ از اشتغال بخش تولید کشور را به خود اختصاص داده است. سرمایه گذاری گسترده در دو بخش تولید و عرضه طی دو دهه گذشته، همچنین قدرت و مهارتهای تولید صنعت مبلمان ایران و همچنین حمایت های دولت در سالیان اخیر باعث شده که رقبای خارجی این صنعت حرف زیادی برای گفتن در بازار ایران که ارزش سالیانه آن بالغ بر6 میلیارد دلار برآورد شده، نداشته باشند.

  مسوولان تشکل های صنعت چوب و مبلمان، بویژه اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان مبلمان ایران بعنوان متولی بخش صنعت و صادرات مبلمان کشور، تاکید زیادی بر مزیت های کیفی و قیمتی محصولات صنعت مبلمان ایران برای صادرات دارند اما موفقیت در این زمینه را مشروط به حمایت قاطع دولت از برنامه های این اتحادیه میدانند. آنها تاکید می کنند که در تمامی کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه بحث صادرات صنایع کوچک و متوسط، تحت برنامه های حمایتی خاص دولت ها قرار دارد اما در کشور ما تا کنون هیچ برنامه ای در این زمینه اجرا نشده است.

  برهمین اساس اتحادیه تولیدکنندگان و صادر کنندگان مبلمان ایران قصد دارد که همزمان با برگزاری بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی مبلمان منزل ، نشستی با حضور مسوولان وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان توسعه تجارت ایران، اتاق بازرگانی ایران و مسوولان تشکلها و اصحاب صنعت مبلمان برگزار نموده و از برنامه پنج ساله توسعه صادرات مبلمان ایران که با هدف دستیابی به صادرات به ارزش 200 میلیون دلار مبلمان درسال تدارک دیده است، رونمایی کند.

  از دیگر برنامه های بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی مبلمان منزل میزبانی کاملا رایگان این نمایشگاه از 13 تاجر خارجی مبلمان از کشورهای هلند، مالزی، عمان، قزاقستان، ارمنستان، افغانستان است. این تجار ضمن بازدید از نمایشگاه و مذاکره با تولیدکنندگان مبلمان حاضر در این نمایشگاه از شهرک بهسازی صنایع چوب ایران بعنوان یکی از قطب های نمونه واحدهای صنعتی تولید مبلمان کشور بازدید خواهند نمود.

  از سویی دیگر اتحادیه تولیدکنندگان و صادر کنندگان مبلمان ایران همزمان با آغاز برگزاری نمایشگاه بین المللی مبلمان منزل، اولین دوره از مسابقه سالیانه مبلمان صادراتی ایران را برای تولیدکنندگان مبلمان تدارک دیده که پس از طی دوره پنج ماهه برگزاری این مسابقه، به برندگان آن جوایز نقدی و تندیس اهدا می نماید.

  برچسب ها
  دکه مطبوعات
  • شماره ۳۱ ماهنامه
  • ماشین
  • مبلمان
  • ماهنامه
  • ماهنامه
  • ماهنامه
  • نمایشگاه ۲۶
  • نمایشگاه ۲۳
  • نمایشگاه ۲۲
  آخرین بروزرسانی ۱۹ روز پیش
  آرشیو
  آخرین اخبار

  دانلود با کیفیت