رئیس آموزشکده فنی پسران نهاوند خبر داد

برپایی نمایشگاه اختراعات دانشجویان فنی نهاوند

عصر نمایشگاه- رئیس آموزشکده فنی پسران نهاوند از برپایی نمایشگاه ابداعات و اختراعات دانشجویان آموزشکده فنی حاج حشمت نهاوند خبر داد.

برپایی نمایشگاه اختراعات دانشجویان فنی نهاوند
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۹:۰۰

  ه گزارش پایگاه خبری«عصر نمایشگاه » به نقل از مهر ،مهرداد هوشمند در جمع خبرنگاران نهاوند گفت: به‌منظور معرفی طرح‌ها و ایده‌های نو و برتر دانشجویان نمایشگاه ابداعات و اختراعات و دست سازه‌های علمی و فنی دانشجویان در دانشکده فنی و حرفه‌ای نهاوند برپا شد.

  وی افزود: دانشگاه‌ها نقش مهم و تأثیرگذاری در آموزش و تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص برای بخش‌ها و حوزه‌های مختلف جامعه دارد.

  وی تصریح کرد: در همین راستا یکی از رسالت‌ها و وظایف مهم دانشگاه‌ها، شناسایی و معرفی طرح‌ها، ابداعات، دست سازه‌ها و ایده‌های علمی، فنی و خلاقانه دانشجویان در زمینهٔ های مختلف علمی و پژوهشی است.

  رئیس آموزشکده فنی و حرفه‌ای حاج حشمت شهبازی نهاوند، گفت: برپایی و برگزاری نمایشگاه علمی و تخصصی در مراکز آموزش عالی در ارائه و معرفی دست سازه‌ها و ابداعات دانشجویان فرصت مناسب و ارزشمندی را فراهم می‌کند تا دانشجویان با دستاوردهای علمی و پژوهشی، دست سازه‌ها و طرح‌های مبتکرانه و خلاقانه یکدیگر آشنا شوند و از این طریق زمینه ارتقا علمی و تخصصی خود را فراهم کند.

  وی برپایی نمایشگاه دست سازه‌ها و ابداعات دانشجویان را موجب توانمندی‌های علمی و پژوهشی آن‌ها دانست و افزود: این نوع نمایشگاه‌ها موجب تقویت انگیزه، مطالعه، پژوهش، علم‌اندوزی و گرایش دانشجویان به انجام طرح‌های علمی و کاربردی می‌شود.

  وی اظهار داشت: برپایی این‌گونه نمایشگاه‌ها در دانشگاه‌ها می‌تواند فضای رقابت، خلاقیت و انجام طرح‌های فنی و پژوهشی را در بین دانشجویان رونق داده و زمینه تبدیل تولید علم به ثروت را در دانشگاه‌ها تقویت می‌کند و از این طریق موجبات پیشرفت و توسعه همه‌جانبه کشور فراهم می‌شود.

  هوشمند گفت: بر همین اساس برنامه‌ریزی برای برگزاری و ایجاد چنین نمایشگاه‌هایی در طول سال تحصیلی می‌تواند در افزایش روحیه رقابت علمی، توسعه و ترویج فرهنگ پژوهش، ارتقا سطح سواد و توانمندی‌های علمی و فنی دانشجویان، توسعه فضای کار و تولید و تبدیل علم به ثروت مؤثر واقع شود.

  برچسب ها
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  دکه مطبوعات
  • ماشین
  • مبلمان
  • ماهنامه
  • ماهنامه
  • ماهنامه
  • نمایشگاه ۲۶
  • نمایشگاه ۲۳
  • نمایشگاه ۲۲
  • نمایشگاه ۲۷
  آخرین بروزرسانی ۸ روز پیش
  آرشیو

  دانلود با کیفیت