بررسی چالش‌های صنعت نمایشگاهی در دوران کرونایی

عصر نمایشگاه- معاون پشتیبانی، برنامه ریزی و تحقیقات و مسئول برگزاری نمایشگاه‌های اتاق تعاون ایران در کنفرانس بین المللی مجازی تاب آوری صنعت نمایشگاهی در دوران کرونایی، ۸ محور مهم و اساسی در صنعت نمایشگاهی را بیان و مهمترین دغدغه‌های این صنعت را تشریح کرد.

بررسی چالش‌های صنعت نمایشگاهی در دوران کرونایی
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۳ تير ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر نمایشگاه» به نقل از پایگاه اطلاع رسانی اتاق تعاون ایران، علی مطیع جهانی مطیع جهانی در این کنفرانس، با اشاره به نقش اقتصاد تعاونی در اقتصاد ملی، اظهار داشت: حوزه تعاون به عنوان یکی از رکن‌های اقتصاد، ظرفیت بسیار بالایی برای توسعه اقتصادی دارد.
  وی ادامه داد: اتاق تعاون ایران تمامی تلاش خود را برای توسعه همه جانبه و کیفی فعالیت‌های بخش تعاونی در حوزه‌های مختلف به ویژه کمک به تحقق سهم 25 درصدی از اقتصاد ملی کشور معطوف کرده است، اما آمار‌ها نشان می‎دهد، هنوز با جایی که باید باشیم فاصله زیادی داریم.
  این مقام مسئول بیان داشت: متاسفانه شروع سال 99 با شیوع ویروس کرونا مواجه شد و صنعت نمایشگاهی همچنین بنگاه‌های اقتصادی دستخوش مشکلات شدند. وی افزود: چالش‌ها و مشکلات پیش روی برگزارکنندگان نمایشگاه‌ها و عدم حمایت دولت از مجریان و فعالان نمایشگاهی در دوران بحران کرونا، صنعت نمایشگاهی را متحمل زیان هنگفتی کرد.
  عضو هیات رئیسه اتاق تعاون ایران با تاکید بر نقش نمایشگاه‌ها به عنوان بازوی توانمند اقتصادی کشور‌ها اذعان داشت: در اقتصاد جهانی صنعت نمایشگاهی جایگاه ویژه‌ای در اقتصاد داشته و بازوی توانمند دولت‌ها در اقتصاد ملی محسوب می‌شود.
  وی در این کنفراس بین المللی به نقش نمایشگاه‌ها در بازگشت سرمایه نسبت به سایر ارکان بازاریابی از جمله نمایشگاه‌های فصلی، جشنواره ها، فروش‌های مستقیم و فوق العاده تاکید کرد.
  مطیع جهانی همچنین از آمادگی اتاق تعاون ایران در جهت حمایت از صنعت نمایشگاهی و کمک به رقابت پذیری این بخش در سطح بین المللی خبر داد.
  وی با تاکید بر نقش اقتصاد تعاونی بعنوان رکن دوم اقتصادی در جهت توسعه پایدار و توسعه صادرات، تصدی گری و واگذاری نمایشگاه به بخش‌های غیر دولتی و مدیریت آن‌ها توسط اتاق‌های تعاون را در این کنفرانس پیشنهاد داد.
  خاطرنشان می‌شود، کنفرانس بین المللی مجازی تاب آوری صنعت نمایشگاهی در دوران کرونایی با حضور فعالان و مدیران صنعت نمایشگاهی کشور و پرفسور یورگ بایر بنیان‌گذار دوره مدیریت رویداد‌های نمایشگاهی و کانوشن سنتر‌ها (ECE) در انجمن جهانی صنعت نمایشگاهی (UFI)، مدیر ارشد مرکز امور نمایشگاهی Steinbeis Transfer در دانشگاه Ravensburg، عضو هیئت مدیره دانشگاه Baden Wuerttemberg آلمان و بنیان‌گذار اولین دانشکده مدیریت رویدادها، کنگره‌ها و نمایشگاه‌ها، علی مطیع جهانی عضو هیات رئیسه و معاون پشتیبانی، برنامه ریزی و تحقیقات اتاق تعاون ایران برگزار شد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • شماره ۳۷
    • نمایشگاه
    • ماهنامه نمایشگاه
    • شماره ۳۱ ماهنامه
    • ماهنامه
    • ماهنامه
    • ماهنامه
    • نمایشگاه ۲۶
    • نمایشگاه ۲۳
    آخرین بروزرسانی ۳ سال پیش
    آرشیو
    آخرین اخبار

    دانلود با کیفیت