هفته معرفی ظرفیت گسترده معادن ایران در اکسپو ۲۰۲۰ دوبی

عصر نمایشگاه- نشست خبری هفته معدن در پاویون جمهوری اسلامی ایران در اکسپو ۲۰۲۰ دوبی امروز یکم آذر ماه با حضور حسن زمانی مشاور وزیر و رئیس هیئت مدیره شرکت سهامی نمایشگاه‌ های بین‌المللی ایران و محمدرضا بهرامن رییس خانه معدن ایران و اهالی رسانه در محل تالار اصفهان نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شد.

هفته معرفی ظرفیت گسترده معادن ایران در اکسپو ۲۰۲۰ دوبی
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۰۱ آذر ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر نملایشگاه» به نقل از گسترش نیوز، حسن زمانی در ابتدای این مراسم با بیان اینکه اکسپو دوبی پس از یک سال وقفه از 9 مهر ماه سال جاری آغاز به کار کرد، اظهار داشت: پاویون ایران یکی از زیباترین و پر جاذبه ترین غرفه های حاضر در اکسپو به شمار می رود. برنامه ریزی های روتین پاویون به صورت روزانه در حال انجام است. در کنار این برنامه ها، برگزاری برنامه های دیگری نیز پیش‌ بینی شده که برگزاری هفته معدن یکی از آنها است.

  وی افزود: هفته معدن از تاریخ 27 آذر تا 4 دی ماه در پاویون ایران برگزار خواهد شد. در این هفته تمام تشکیلات و تجهیزات پاویون در خدمت بخش معدن و صنایع معدنی کشور قرار خواهد گرفت. خوشبختانه در طول مدت 50 روز برگزاری اکسپو سالن معدن پاویون ایران یکی از پرمخاطب ترین و پر بازدید ترین بخش های پاویون بوده و این موضوع نشان دهنده آن است که مخاطبان و بازدیدکنندگان علاقه زیادی به حوزه معدن کشور ما دارند.

  مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه ‌های بین‌المللی ایران در ادامه ضمن تشکر از تمام دست اندرکاران پاویون ایران و فعالان حوزه معدن این پاویون، اظهار داشت: شرکت سهامی نمایشگاه‌ ها از همین طریق آمادگی کامل خود برای نمایش ظرفیت ها و پتانسیل های حوزه معدن کشور در هفته معدن پاویون ایران را اعلام می کند. امیدواریم در این هفته با توجه به جلسات پیش بینی شده شاهد انعقاد قرارداد های مفید در این حوزه باشیم.

  استفاده از تمام ظرفیت های معدنی کشور

  وی همچنین گفت: ما در کشور برنامه هایی از پیش تعیین شده در زمینه معدن داریم. خوشبختانه سیاست کلان کشور بر این است که از معادنی که امروزه شناسایی می شوند به نحو احسنت استفاده کنیم و در راستای توسعه صنعت کشور از آنها بهره برداری کنیم. خروجی مورد نظر ما در حوزه معدن کشور بعد از پایان هفته معدن در پاویون ایران به دست خواهد آمد. به عبارتی در طول هفته تمام دیدارها و ملاقات هایی که پیش بینی شده است در پاویون اتفاق خواهد افتاد و بعد از آن خروجی ها در اتاق B2B پدیدار خواهد شد.

  زمانی در بخش دیگری از صحبت های خود به برگزاری جام جهانی 2022 قطر اشاره کرد و گفت: خوشبختانه با هماهنگی صورت گرفته با سازمان توسعه تجارت، زمینه هایی برای حضور تجار و بازرگانان ایرانی در زمان برگزاری جام جهانی و استفاده از بازار بزرگی که ایجاد خواهد شد، فراهم شده و احتمال اینکه نمایشگاه تخصصی ایران در قطر در زمان برگزاری جام جهانی برگزار شود وجود دارد. ما نباید از ظرفیت بالای کشورهای همسایه غافل شویم. امروزه 15 کشور همسایه ما پتانسیل این را دارند که سالانه بیش از 100 میلیارد دلار درآمد صادراتی برای کشور ما ایجاد کنند. شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران برای برگزاری نمایشگاه تخصصی ایران در اکثر کشورهای همسایه برنامه ریزی های لازم را انجام داده است. در همین راستا هفته آینده بزرگترین نمایشگاه تخصصی ایران در کشور سوریه افتتاح خواهد شد. بالغ بر 100 شرکت بزرگ و برند ایرانی در 15 پاویون به کشور سوریه خدمات خود را ارائه خواهند داد.

  مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌ های بین ‌المللی ایران در ادامه و در پاسخ به خبرنگار گسترش نیوز در خصوص احتمال ارائه محتوای جدید به پاویون ایران تا پایان برگزاری این دوره از اکسپو، اظهار داشت: خوشبختانه روز گذشته اولین جلسه برای تغییر در محتوای پاویون ایران برگزار شد و از امروز گروهی که در پاویون مستقر هستند تغییر پیدا خواهند کرد. ما در کشور صنعت بزرگ فرش را داریم. از طرفی سالن فرش ما در پاویون ایران در اکسپو یکی از پربیننده ترین بخش های پاویون به شمار می رود. در راستای ارائه و ایجاد محتوای بهتر در قسمت فرش پاویون ایران تفاهم های موثری انجام شده و از هفته بعد تغییرات جدید در این قسمت اعمال خواهد شد. در راستای استفاده از شرکت های دانش بنیان در زمینه صنعت نیز اقداماتی صورت گرفته که این شرکت ها در سالن 6 پاویون ایران مستقر خواهند شد. معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز محتوای جدیدی را به سالن 9 پاویون ایران اضافه خواهد کرد.

  در ادامه جلسه محمدرضا بهرامن رییس خانه معدن کشور نیز با بیان اینکه رسانه ها نقش اساسی برای معرفی ظرفیت های معدنی کشور و عملکرد این حوزه در اکسپو دوبی دارند، خاطرنشان کرد: حدود 50 روز از آغاز به کار رسمی اکسپو گذشته و ما باید در 130 روز باقیمانده تمام تلاش خود را در جهت معرفی ظرفیت های کشور در پاویون ایران در دوبی به کار بگیریم.

  وی افزود: با نگاهی که سیاست گذاران پاویون ایران در اکسپو دوبی داشتند بخش معدن بر خلاف دوره های قبلی به پاویون ایران در اکسپو اضافه شد. حضور بخش معدن در پاویون ایران بنا به اهداف خاصی اتفاق افتاده است. این هدف مسائل مربوط به گذشته، حال و آینده صنعت معدن کشور هم از نظر فرهنگی و هم از نظر جذب سرمایه گذاری را در بر می گیرد.

  رییس خانه معدن در ادامه گفت: با پیشنهاد شرکت سهامی نمایشگاه ها و سازمان توسعه تجارت تصمیم بر این شد که هفته معدن در پاویون ایران در اکسپو 2020 دوبی برقرار شود. برنامه های ما برای این هفته به صورت روزانه برنامه ریزی و تعریف شده و هر روز این هفته به یکی از بخش های تخصصی معدن کشور اختصاص خواهد یافت. ما با اطلاع رسانی ویژه در این خصوص درصددیم که ارتباطات خوب و سازنده ای را با سایر کشورها برقرار کنیم.

  بهرامن در ادامه با بیان اینکه ایران از نظر دارا بودن معادن دهمین کشور دنیا به شمار می رود، بیان داشت: حضور بخش معدن در اکسپو 2020 دوبی شروع قدرتمندی برای به نمایش گذاشتن توانمندی ها و ظرفیت های بخش معدن کشور به دنیا به شمار می رود. در مدت کوتاهی که از آغاز فعالیت اکسپو 2020 گذشته است نشست هایی را با مسئولان کشورهای متعدد برگزار کرده ایم که در این جلسات پیشنهادهایی برای همکاری دو جانبه  ارائه و دریافت کرده ایم. بخش سرمایه گذاری ما در اکسپو 2020 تمام اطلاعات مورد نیاز را به علاقه مندان ارائه می کند.

  وی در بخش دیگری از صحبت های خود با بیان اینکه نگاه ما به هیچ عنوان تحریمی نیست، عنوان کرد: تا کنون از 192 کشور حاضر در این رویداد جهانی حدود 50 کشور ارتباطاتی را در حوزه معدن با کشور ما برقرار کرده اند. خوشبختانه تا کنون به نتیجه مطلوبی دست پیدا کرده ایم و قطعا در هفته معدن سایر کشور ها نیز استقبال خوبی را از مجموعه ما خواهند داشت. خانه معدن در صدد است که با معرفی ظرفیت های معدنی کشور و شناسایی نیازهای دیگر کشور ها مذاکرات خود را آغاز کند. یکی از مسائل مربوط به این دوره از برگزاری اکسپو نگاه به آینده است. با وجود چنین نگاهی ما ناگریز هستیم که با آینده حرکت کنیم. در همین راستا برنامه های سال 2035 و 2050 را تعریف کرده ایم.

  بهرامن در ادامه گفت: ایران می تواند تامین کننده بخش بزرگی از صنایع کشورهای منطقه باشد و این در حالی است که بسیاری از کشورهای جهان به مواد معدنی ایران احتیاج دارند.

  رییس خانه معدن ایران اظهار داشت: تمام برنامه ریزی های ما از زمان شروع ساخت پاویون تا کنون، پیوند افکار و ساخت آینده که شعار این دوره از برگزاری اکسپو است بوده است. 130 روز تا پایان برگزاری این دوره از اکسپوها باقی مانده و این مدت برای کشورهای در حال توسعه مانند ایران فرصت ویژه و بی نظیری است. این فرصت ها برای دولت ها است و دولت ها باید بتوانند به نحو مطلوب استفاده کنند و با نگاه درست به آینده از این ظرفیت ها استفاده کرد. ما با هماهنگ کردن تمام ظرفیت های معدنی و نگاه به آینده باید برای نسل های بعدی ثروت آفرینی کنیم.

  بهرامن در پایان و در تشریح نامگذاری روزهای هفته معدن در پاویون ایران بیان کرد: روز اول از هفته معدن به نام معدن و سنگ های ساختمانی و نما نامگذاری شده است. روزهای بعدی به ترتیب روز معدن و صنعت مس، معدن و صنعت سرب و روی، معدن و صنعت آلومینیوم، معدن و آهن و فولاد، معدن و طلا و معدن، تکنولوژی و استارت آپ های معدنی نامگذاری شده است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • شماره ۳۷
    • نمایشگاه
    • ماهنامه نمایشگاه
    • شماره ۳۱ ماهنامه
    • ماهنامه
    • ماهنامه
    • ماهنامه
    • نمایشگاه ۲۶
    • نمایشگاه ۲۳
    آخرین بروزرسانی ۲ سال پیش
    آرشیو
    آخرین اخبار

    دانلود با کیفیت