با حضور نمایندگانی از ایران ؛

جزییات برگزاری هفتمین کنفرانس و نمایشگاه تجارت جهان اسلام با حضور ایران در مالزی

عصر نمایشگاه- آیین گشایش رسمی هفتمین کنفرانس و نمایشگاه تجارت جهان اسلام با حضور نمایندگانی از ایران و 'مرضیه افخم' سفیر کشورمان در مالزی در مرکز تجارت جهانی پوترای شهر کوالالامپور برگزار شد.

جزییات برگزاری هفتمین کنفرانس و نمایشگاه تجارت جهان اسلام با حضور ایران در مالزی
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر نمایشگاه » به نقل از ایرنا، چند نشست حاشیه ای این کنفرانس و نمایشگاه از روز سه شنبه به صورت غیررسمی آغاز شده بود و 'مهدی یوسفی' مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در نشست 'رهبری الهام بخش، صداقت و شجاعت در رهبری' سیاست های اقتصاد مقاومتی رهبر معظم انقلاب اسلامی را به عنوان یکی از دکترین های برتر توسعه اقتصادی کشورهای اسلامی تشریح کرده بود.
  همتایابی تجاری، شناسایی فرصت های تجاری، فرصت شبکه سازی و همکاری تجاری، امکان تبلیغ محصولات و نام های تجاری از جمله مواردی هستند که برای شرکت کنندگان در هفتمین کنفرانس و نمایشگاه تجارت جهان اسلام وجود دارد.
  صاحبان کسب و کار، تجار و بازرگانان، متخصصان حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، مدیران ارشد شرکت ها، محققان، کارآفرینان، مدیران مالی و بانکی، اقتصاددانان و قانونگذاران ارشد از جمله گروه های شرکت کننده در هفتمین کنفرانس و نمایشگاه تجارت جهان اسلام هستند.
  ده ها ایرانی از بخش های نفت، پارک های فناوری، شهرداری ها و علوم در این نمایشگاه شرکت کرده اند.
  کارشناسان از کشورهای مختلف و ایران قرار است در نشست های مختلفی از جمله نشست تجاری و اقتصادی کشورهای آسیایی عضو سازمان همکاری اسلامی، کنفرانس آموزش عالی سازمان همکاری اسلامی، کنفرانس جهانی گردشگری اسلامی، کنفرانس جهانی گردشگری سلامت و ... شرکت کنند.
  'نجیب تون رزاق' نخست وزیر مالزی در پیام کتبی به این کنفرانس و نمایشگاه تصریح کرد: تجارت داخلی و سرمایه گذاری در بین کشورهای اسلامی از نظر رشد اقتصادی، ایجاد مشاغل جدید و بالا بردن استانداردهای زندگی شهروندان حائز اهمیت است.
  وی افزود: کشورهای اسلامی می توانند با تکیه بر موفقیت های اخیر خود سطح تجارت و سرمایه گذاری و تقویت همکاری های اقتصادی را افزایش دهند.
  'جوهری عبدالغنی' وزیر دارایی مالزی که به عنوان مهمان اصلی در مراسم گشایش این کنفرانس و نمایشگاه حضور داشت نیز در سخنانی ضمن تاکید بر همکاری نزدیک مسلمانان به منظور تحقق اهداف مشترک، گفت: سازمان همکاری اسلامی با 57 عضو پس از سازمان ملل دومین نهاد بزرگ بین المللی است که در مجموع یک میلیارد و 600 میلیون نفر یا حدود 20 درصد از جمعیت جهان را در خود جای داده است.

  وی گفت برغم گسترده بودن این نهاد بین المللی، همچنان اقدامات زیادی است که باید انجام شود. در سال 2014 تولید ناخالص داخلی این نهاد 16 هزار میلیارد دلار بوده است که در مقایسه با رقم 17 هزار میلیارد آمریکا، میزان ناچیزی است و باید بر تلاش ها افزود.

  وزیر دارایی مالزی گفت: سازمان همکاری اسلامی به عنوان گروهی که حدود 20 درصد از جمعیت جهان را در خود جای داده، تنها 15 درصد از تولید ناخالص جهانی را به ثبت رسانده که این امر نشان دهنده ضرورت گسترش تجارت بین المللی و بهره گیری از مزایای جهانی شدن است.'محمد رجا طالب' مدیر عامل مرکز تجارت بین الملل سازمان همکاری اسلامی نیز در مراسم افتتاحیه این کنفرانس و نمایشگاه که امسال با شعار 'تحقق چشم اندازها' در حال برگزاری است، گفت که این رویداد بستر مناسبی برای شبکه سازی، ایجاد و ترویج نشان تجاری، انعقاد قراردادها و گسترش کسب و کار است.

  به گفته وی، حضور دستکم یکهزار و 200 شرکت کننده داخلی و خارجی در این کنفرانس، تبادل ایده ها و آموختن مفاهیم جدید را که مستلزم هدایت برای پربار کردن زندگی، مدیریت دانش و اقتصاد، مشارکت حداکثری منابع انسانی سازمان ها و کشورها است، امکانپذیر کرده است.
  در این دوره از کنفرانس و نمایشگاه تجارت جهان اسلام حدود 500 غرفه دار مالزیایی و خارجی در حدود یکهزار غرفه به ارائه محصولات خود پرداختند.

  در ششمین دوره از این نمایشگاه که سال گذشته به میزبانی کوالالامپور برگزار شد 307 غرفه دار از 30 کشور در 486 غرفه در فضای نمایشگاهی 10 هزار متر مربعی آخرین دستاوردهای خود را در معرض دید علاقمندان به تجارت جهان اسلام قرار دادند.
  در آیین گشایش این نمایشگاه 'مهدی یوسفی' مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس نیز به عنوان یکی از 8 فعال برتر اقتصادی جهان اسلام معرفی و تندیس آن را از وزیر دارایی مالزی دریافت کرد.

  برچسب ها
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  دکه مطبوعات
  • ماشین
  • مبلمان
  • ماهنامه
  • ماهنامه
  • ماهنامه
  • نمایشگاه ۲۶
  • نمایشگاه ۲۳
  • نمایشگاه ۲۲
  • نمایشگاه ۲۷
  آخرین بروزرسانی ۶ روز پیش
  آرشیو
  آخرین اخبار

  دانلود با کیفیت