رییس نمایشگاه بین‌المللی کتاب وین:

تقاضای اتریش برای مهمان ویژه شدن در نمایشگاه کتاب تهران

عصر نمایشگاه- همزمان با برگزاری نمایشگاه کتاب اتریش در شهر وین، رییس نمایشگاه بین‌المللی کتاب وین از مسولان غرفه ایران تقاضای مهمان ویژه شدن این کشور در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران را مطرح کرد.

تقاضای اتریش برای مهمان ویژه شدن در نمایشگاه کتاب تهران
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر نمایشگاه » به نقل از ایلنا، جمهوری اسلامی ایران در شانزدهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب وین حضور دارد. در دومین روز از برگزاری این نمایشگاه مسئولان غرفه ملی ایران با رییس نمایشگاه کتاب وین دیدار کردند.

  معرفی طرح گرنت (حمایت از ترجمه آثار ایرانی) و دعوت از ناشران اتریشی برای مشارکت در این طرح، معرفی جایزه جهانی کتاب سال و معرفی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران ازجمله مواردی بود که در این دیدار مطرح گردید.

  مارکوس تویفل، رییس نمایشگاه کتاب وین از تلاش  خوب مسؤولان غرفه ملی ایران برای حضور پررنگ و فعال در این دوره ازنمایشگاه تشکر کرد. هم چنین رییس نمایشگاه کتاب وین موضوع مهمان ویژه شدن اتریش در نمایشگاه کتاب تهران را مطرح و قرار شد که این درخواست از طرف مسولان نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران مورد بررسی قرار گیرد.

  داریوش رضوانی، مشاور معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدرضا وصفی، رایزن فرهنگی ایران در وین، پاتریک سوهورِر، مدیر اجرایی نمایشگاه کتاب وین و بِنِدیکت فووگر، رییس اتحادیه ناشران و کتابفروشان اتریش در این دیدار حضور داشتند.

  اهدا کتاب به کانون فرهنگی هنری دانشجویان مقیم اتریش

  همزمان با هفته کتاب و کتاب‌خوانی طی مراسمی در غرفه ملی ایران در نمایشگاه کتاب وین با حضور داریوش رضوانی، مشاور معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تعداد ٣00 عنوان کتاب در قالب ٦00 جلد درحوزه دین، تاریخ، هنر، ادبیات داستانی، ادبیات پایداری وکودک و نوجوان به کانون فرهنگی هنری دانشجویان ایرانی مقیم اتریش اهدا شد.

  کانون فرهنگی هنری دانشجویان ایرانی مقیم اتریش فعالیت خود را از یک سال و نیم گذشته با هدف همگرایی و گسترش فعالیت‌های فرهنگی در خانه فرهنگ ایران در وین آغاز کرده است. برنامه‌های آموزشی، سخنرانی، کارگاه آموزشی، مسابقات دانشجویی از برنامه‌های این کانون است.

  توزیع نشریه باغ در غرفه ایران

  این نشریه با همت موسسه فرهنگی شهرستان ادب، موسسه فرهنگی ماه نو و بنیاد ملت به چاپ می‌رسد برای کودکان مهاجر افغانی در ایران به چاپ رسیده است. توزیع این نشریه در غرفه ایران با استقبال مهاجرین و طبقه روشنفکر مواجه شده است. کودکان  افغان به دلیل این که از وطن خود دور هستند می‌توانند با این مجله خلاء فرهنگی خود را پرکنند. برای  کشورمان این مسئله خیلی مهم است و گروه‌های حقوق بشری هم از توزیع این مجله در غرفه ایران استقبال کردند.

  موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران با بیش از 200 عنوان کتاب در زمینه‌های ایران‌شناسی، هنر، ادبیات کلاسیک، ادبیات معاصر و پایداری، ادبیات کودک، دین و مذهب در این نمایشگاه حاضر است. از دیگر اهداف این موسسه دعوت از ناشران اروپایی برای حضور در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران است. رونمایی از چندین کتاب و اثر موسیقی از دیگر برنامه‌های غرفه ایران است.

  همزمان با نمایشگاه کتاب وین، نمایشگاه نوشت‌افزار و وسائل کمک آموزشی هم برگزار می‌شود.

  شانزدهمین  نمایشگاه بین‌المللی کتاب وین از ٩ تا ١٣ نوامبر دایر است.

  برچسب ها
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  دکه مطبوعات
  • ماشین
  • مبلمان
  • ماهنامه
  • ماهنامه
  • ماهنامه
  • نمایشگاه ۲۶
  • نمایشگاه ۲۳
  • نمایشگاه ۲۲
  • نمایشگاه ۲۷
  آخرین بروزرسانی ۱۰ روز پیش
  آرشیو

  دانلود با کیفیت