سفری به نمایشگاه توانمندی‌های گیلان در باکو

عصر نمایشگاه- مجری پروژه بازار ایران در باکو از برگزاری نخستین نمایشگاه توانمندی‌های تولیدی و صنفی استان گیلان در پایتخت جمهوری آذربایجان خبر داد.

سفری به نمایشگاه توانمندی‌های گیلان در باکو
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرنمایشگاه»به نقل از ایرنا، هاشم خلج معصومی در حاشیه برگزاری پنجمین نمایشگاه سوغات و هدایا در سالن همایش‌های نمایشگاه بین‌المللی گیلان واقع در کیلومتر پنج جاده رشت - تهران در جمع خبرنگاران، هدف از برپایی نمایشگاه توانمندی‌های گیلان در باکو را گشوده شدن پای کالاهای تولید ایران به منطقه قفقاز عنوان کرد.

  وی تصریح کرد: گیلان بین استان‌های همجوار جمهوری آذربایجان دارای بیشترین مرز آبی و خاکی و دارای تنوع محصولی فراوان می‌باشد که بیشتر تولیدات از نظر نرخ و کیفیت مورد توجه مردم آن منطقه است.

  معصومی گفت: تلاش مان بر این است که گیلان بدلیل موقعیت جغرافیایی و تنوع محصولات، استان معین متولی بازار ایران در باکو باشد.

  وی خاطرنشان کرد: با تلاش بی‌وقفه‌ای که از سه سال قبل انجام شده، امروز بازار ایران در با کو برای حضور صنوف، تجار و تولید‌کنندگان مهیا است و برای راه‌اندازی بازار باکو هر چقدر متقاضی باشد، می‌توانیم به آنها مغازه واگذار کنیم و در واقع برای در اختیار گذاشتن غرفه‌های فروش، محدودیت نداریم.

  معصومی گفت: با توجه به شناختی که از تنوع تولیدات گیلان داریم، حتمی بودن موفقیت این نمایشگاه را قطعی می‌دانم.

   برپایی نمایشگاه توانمندی‌های گیلان؛ فرصت طلایی برای ورود به بازار آذربایجان

  مجری نمایشگاه توانمندی‌های تولیدی و صنفی گیلان در پایتخت جمهوری آذربایجان نیز در این جلسه گفت: این نمایشگاه که از دهم شهریورماه امسال به مدت یک هفته یا 10 روز در باکو برگزار خواهد شد، محکی برای بازار ایران در کشور آذربایجان است.

  حمید ریاضی افزود: گیلان بدلیل تردد آسان و موقعیت جغرافیایی و تنوع محصولات، برای برپایی این نمایشگاه پیشگام است و با تلاش‌های انجام شده طی این چند سال، راهکاری برای ورود سهل و آسان صنوف و تولیدکنندگان و تجار به بازار باکو اندیشیده‌ایم.

  وی برپایی این نمایشگاه را فرصت طلایی برای اقتصاد استان دانست و گفت: درفرصت برپایی این نمایشگاه بازار به طور عینی محک زده می‌شود و در صورت مثبت بودن، اقدامات جدی و موثر پیگیری می‌شود.

  گیلان با حدود 0.9 درصد مساحت کل ایران، در زمینه کشاورزی 92.1 درصد چای، 37.6 درصد برنج، 76.2 درصد فندق، 85.1درصد ابریشم، 60 درصد بادام زمینی، 21.4 درصد زیتون، 2.7درصد مرکبات، 13.4 درصد گوشت ماهی خاویاری، 4 درصد گوشت مرغ، 5.1 درصد گوشت قرمز، 22.4 درصد آبزیان پرورشی و 15 درصد خاویار کشور را تولید می‌کند.

  جمهوری آذربایجان، بزرگترین کشور قفقاز و در گذرگاه اروپا و آسیای شمال غربی و در کنار دریای خزر است و پایتخت آن باکوست. کشورهای ایران در جنوب، ارمنستان و ترکیه در غرب، گرجستان در شمال غربی و روسیه در شمال آذربایجان قرار دارند. همچنین این کشور دارای مرز آبی با کشورهای ترکمنستان و قزاقستان در کناره دریای خزر است. جمعیت آذربایجان در سال 2012 حدود 9 میلیون و 125 هزار نفر و تولید ناخالص داخلی آن در سال 2016 معادل 35 میلیارد دلار (بر اساس ارزش اسمی) بوده ‌است.

  برچسب ها
  دکه مطبوعات
  • شماره ۳۱ ماهنامه
  • ماشین
  • مبلمان
  • ماهنامه
  • ماهنامه
  • ماهنامه
  • نمایشگاه ۲۶
  • نمایشگاه ۲۳
  • نمایشگاه ۲۲
  آخرین بروزرسانی ۱۹ روز پیش
  آرشیو
  آخرین اخبار

  دانلود با کیفیت