مسئول چهارمین نمایشگاه افغانستان-ایران :

نمایشگاه‌های ایران در «هرات»، «قندهار» و «بلخ» برگزار می‌شود

عصر نمایشگاه- مسئول چهارمین نمایشگاه افغانستان-ایران گفت: در سال جاری ۳ نمایشگاه را در ولایت‌های هرات، قندهار و بلخ برگزار می‌کنیم.

نمایشگاه‌های ایران در «هرات»، «قندهار» و «بلخ» برگزار می‌شود
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر نمایشگاه » به نقل از فارس ، «محمدرضا کریم‌زاده» رایزن بازرگانی سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل و مسئول چهارمین نمایشگاه افغانستان ــ ایران با تأکید بر گسترش روابط 2 کشور اظهار داشت: تاجران افغانستانی نمایشگاه دستاورد‌های خود را در ایران برگزار کنند.

  کریم‌زاده افزود: هدف از برگزاری چهارمین نمایشگاه مشترک افغان ــ ایران اطلاع‌رسانی ظرفیت‌های جمهوری اسلامی ایران بویژه موضوع چابهار و همین‌طور بحث همکاری‌های مشترک در حوزه‌های تجاری و صنعتی 2 کشور است.

  روند تجاری افغانستان رو به رشد است

  وی تصریح کرد: در نمایشگاه کنونی حدود 100 غرفه که 90 غرفه آن متعلق به شرکت‌های ایرانی و 10 غرفه آن متعلق به شرکت‌های افغانستانی است مواد ساختمانی، غذایی، بهداشتی، پزشکی، بانکی، بازرگانی و کشاورزی را به نمایش گذاشته‌اند.

  رایزن بازرگانی سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل با ابراز اینکه نمایشگاه مشترک افغانستان ــ ایران برای مدت 4 روز به روی بازدید کنندگان باز است، گفت: با وجود مشکلات و نابسامانی‌های زیاد در افغانستان، اما روند بازرگانی این کشور رو به رشد است.

  کریم‌زاده تأکید کرد: افغانستانی‌ها باید در حوزه‌های اقتصاد و صنعت توجه جدی کرده و این کشور را به سمت صنعتی شدن سوق دهند.

  استقبال افغانستانی‌ها از ماشین‌آلات ایران

  کریم‌زاده با بیان اینکه همکاری‌ها بین افغانستان و ایران گسترش یابد، افزود: همکاری بین 2 کشور می‌تواند گام‌های موثری را برای رشد اقتصادی و صنعتی آنها بردارد.

  وی تصریح کرد: در برگزاری نمایشگاه‌ها دچار مشکل جدی نشده‌ایم و چون هدف ما اطلاع‌رسانی از ظرفیت ایران به افغانستانی‌ها است، در این هدف نیز موفق جلوه کرده‌ایم.

  رایزن بازرگانی ایران در کابل ابراز داشت: تاجران افغانستانی از ماشین آلات ایرانی‌ها استقبال کرده و با مذاکره و تفاهم‌ها توانسته‌اند زمینه سرمایه‌گذاری و تولید را در این کشور به وجود بیاورند.

  3 نمایشگاه در هرات، قندهار و بلخ برگزار می‌شود

  کریم زاده اظهار داشت: رایزنی بازرگانی در تلاش است تا در سال جاری 3 نمایشگاه را در ولایت‌های «قندهار»، «هرات» و «بلخ» برگزار کند.

  کریم‌زاده با تأکید بر اینکه میزان همکاری بین تاجران افغانستانی و ایرانی افزایش یابد، گفت: ما در تلاش هستیم تا نمایشگاه‌های بیشتری را در ولایت‎های مختلف افغانستان برگزار کنیم.

  وی افزود: تاجران افغانستانی باید نمایشگاه دستاورد‌های خود را در ایران برگزار کنند، زیرا زمینه آن فراهم است.

  رایزن بازرگانی سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل در پایان سخنان خود افغانستان و ایران را 2 کشور دوست و برادر خواند و تصریح کرد: برگزاری نمایشگاه‌ها و شرکت در نمایشگاه‌های بین‌المللی موجود در ایران سبب گسترش صادرات محصولات افغانستانی خواهد شد.

  چهارمین نمایشگاه مشترک صنایع 2 کشور روز گذشته با حضور مشاور ارشد رئیس جمهور ایران، وزیر اقتصاد افغانستان، سفیر جمهوری اسلامی ایران در کابل، مقام‌های اتاق تجارت و صنایع افغانستان و فعالان اقتصادی 2 کشور در کابل افتتاح شد.

  برچسب ها
  دکه مطبوعات
  • شماره ۳۱ ماهنامه
  • ماشین
  • مبلمان
  • ماهنامه
  • ماهنامه
  • ماهنامه
  • نمایشگاه ۲۶
  • نمایشگاه ۲۳
  • نمایشگاه ۲۲
  آخرین بروزرسانی ۱۸ روز پیش
  آرشیو

  دانلود با کیفیت